Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

metodyzapobieganiaciazySeks wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale także z odpowiedzialnością. Dlatego każdy powinien posiadać wiedzę na temat sposobów zabezpieczania się przed niechcianą ciążą. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tym razem jednak chcemy przemówić do wyobraźni właśnie panom!

 

Antykoncepcja - co powinien wiedzieć o niej każdy mężczyzna?

 

Większość poradników o antykoncepcji kierowana jest do kobiet. Brak edukacji seksualnej i społeczne uznanie, że zabezpieczenie przed ciążą jest głównie problemem kobiet powoduje, że wielu chłopców, żyje w antykoncepcyjnym ciemnogrodzie! Oto wiadomości na temat 3 podstawowych metod antykoncepcji i jednej pseudometodzie, jaką jest stosunek przerywany. Przeczytaj to uważnie, jeśli twoja wiedza o antykoncepcji opiera się o wypowiedzi kolegów i czytane posty na forach!

antykoncepcja

Gumki

Prezerwatywy, choć przez wielu mężczyzn oceniane za bardzo skuteczne nie są w rzeczywistości takie idealne. Ginekolodzy oceniają za pomocą odpowiedniego wskaźnika Pearla ich skuteczność od 3 do 14. Co to oznacza dokładnie? Przy dokładnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń tylko 3 na 100 kobiet korzystających z tej metody w przeciągu roku! zaszło w ciążę. Wśród par, które nie są ostrożne, liczba ta wzrasta do 14!!!
 
antykoncepcja
 
Jaka nieostrożność wchodzi w grę w tym drugim przypadku? Pomijając sytuacje, gdy prezerwatywa zostaje w kieszeni, zdarza się, że zakładamy ją za późno (powinna być założona przed penetracją, a nie np. tuż przed wytryskiem - jeszcze przed ejakulacją z penisa wydostaje się płyn, w którym są żywe plemniki). Kondom może pęknąć, jeśli został źle założony lub był złej jakości. Może się też zsunąć, jeśli partner niewprawnie wycofuje się po stosunku (członek należy wycofać zanim zwiotczeje, przytrzymując ręką krawędź prezerwatywy). Może też zostać uszkodzony przez stosowanie środków poślizgowych (np. oliwek czy wazeliny).

Metoda "po"

Jeśli zdarzy nam się wpadka, że prezerwatywa pękła lub została w pochwie dziewczyny, należy się ratować metodą antykoncepcji PO stosunku. Nie musicie się od razu udawać do lekarza tj. odpowiedniego ginekologa. Sami możecie spróbować wyciągnąć zgubioną gumkę, a potem wybrać się po receptę. Dziewczyna na zażycie tabletki ma 72 godziny. Same pigułki kosztują ok. 60-70 zł. Nie należy jednak myśleć, że może zastąpić to zwykłą antykoncepcję! Ponieważ dawka hormonów zawartych w pigułkach do „antykoncepcji po stosunku” jest bardzo wysoka, nie można brać ich często (tj.  zwykle dwa razy w ciągu pół roku). Dlatego metodę tę rezerwuje się jedynie do sytuacji "awaryjnych". Jak działa sama pigułka? Hormony, które zawarte są w pigułkach, w zależności od fazy cyklu albo opóźniają jajeczkowanie, utrudniają ruch plemników i komórki jajowej lub utrudniają zapłodnienie komórki jajowej lub zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy.

Pigułki antykoncepcyjne

Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych to jedna najskuteczniejszych, odwracalnych metod zapobiegających ciąży. Kobiety decydujące się na ten rodzaj antykoncepcji, muszą przyjmować pigułki zawierające związki chemicznie spokrewnione z dwoma głównymi żeńskimi hormonami płciowymi: estrogenami i progesteronem. Przyjmowanie pigułek powoduje powstanie stanu niepłodności podobnego, do sytuacji gdy kobieta jest w ciąży lub w początkowym okresie karmienia piersią. Dlatego też wielu dziewczynom w pierwszych tygodniach brania tabletek rosną piersi.
 
antykoncepcja
 
Same tabletki, prawidłowo stosowane są niezwykle skuteczne, z tymże podobnie, jak w przypadku wszelkich metod z prawidłowością stosowania bywa różnie. Jeśli twoje dziewczyna jest roztrzepana i zapomina ciągle o zażywaniu tabletek nie powinieneś polegać na nich, jako jedynym sposobie zapobiegania ciąży. Generalnie twoja dziewczyna powinna zażyć pominiętą tabletkę do 12 h od momentu, kiedy zwykle przyjmuje pigułkę, jeśli tego nie zrobi istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę.
 
Poza tym są jeszcze inne czynniki obniżające skuteczność pigułek. Należą do nich np. wymioty i biegunka, które mogą spowodować, że pigułka się nie wchłonie, a co za tym idzie, może nie zadziałać. Ważne jest także to, że w przypadku dziewczyn bardzo młodych lub dziewczyn z nadwagą tabletki antykoncepcyjne działają ze zmniejszoną skutecznością. By uświadomić Ci, że zachodzenie w ciążę przy stosowaniu tabletek jest możliwe, przywołam magiczny wskaźnik Pearla, który przy „typowym” stosowaniu wynosi 5! Dopiero przy idealnym stosowaniu wynosi on 0,1.

Chcesz wiedzieć więcej o tym jak się zabezpieczać i cieszyć się z udanego seksu z kobietą? Skorzystaj zwiedzy o podrywaniu dostępnej na DVD! 

Stosunek przerywany

Zostawiłam go na koniec, gdyż jest to raczej pseudometoda. Dlaczego? Przeczytasz całość, to zrozumiesz. Stosunek przerywany polega na wycofaniu członka z pochwy tuż przed wytryskiem nasienia. Skuteczność tej metody jest uzależniona od refleksu mężczyzny, ale nie tylko, plemniki są bowiem obecne w wydzielinie, która pojawia się jeszcze przed wytryskiem! Jest to śluzowata, lepka substancja, która pod wpływem silnego lub długotrwałego podniecenia mężczyzny, pojawia się najpierw w cewce moczowej, a następnie wydostaje na zewnątrz. Prawdopodobnie wytwarzają ją gruczoły opuszko-cewkowe – jedne z gruczołów dodatkowych mężczyzny (produkujące substancje wchodzące poza plemnikami w skład nasienia). Wydzielina ta ma za zadanie zalkalizować kwaśny (szkodliwy dla plemników) odczyn moczu w cewce moczowej, a także uczynić ją bardziej śliską, a więc stworzyć dogodne warunki dla spodziewanego wytrysku nasienia. Gdy moment wytrysku jest odwlekany, wydzielina wydostaje się na zewnątrz! W tej wydzielinie często są już ruchome plemniki. Stwarza to ryzyko zapłodnienia, zanim dojdzie do ejakulacji we wnętrzu pochwy. Dlatego też skuteczność ochrony przed zapłodnieniem jest niewysoka. Wskaźnik Pearla  wynosi 10, a wśród młodzieży jest jeszcze niższy, bo osiąga 20.

Ale to niejedna wada. Napięcie, które powodowane jest przez stosunek przerywany, może wywołać u niektórych osób neurotyczny niepokój, impotencję, oziębłość seksualną czy zanik orgazmu u kobiet. Istnieje również uświadomiony związek między praktykowaniem stosunku seksualnego a drażliwością, znerwicowaniem, wrogim nastawieniem partnerów seksualnych do siebie. Dlatego nie powinno zaliczać się to do metod antykoncepcji!
 
 
antykoncepcja
 
 

 

Komentarze   

+2 # Kama 2012-01-22 15:11
Powinniście wspomnieć o wazektomii. Naprawdę bardzo skuteczna metoda. Tyle, że w naszym "cywilizowanym" kraju karalna, ale w Niemczech już nie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Alvaro 2013-09-01 21:02
zawsze można połączyć gumkę z stosunekiem przerywanym i jest wtedy o wiele mniejsze prawdopodobieńs two na zajście w ciążę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin