Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

potrzeby emocjonaleBy być szczęśliwym w związku potrzebna jest miłość, zaufanie i zaangażowanie, ale nie tylko. Spora liczba związków miałaby większe szanse na przetrwanie, gdyby partnerzy zdawali sobie sprawę z pewnych potrzeb emocjonalnych drugiej strony i potrafili je zaspokoić...

 

 

Potrzeby emocjonalne kobiet i mężczyzn...

Ideały a rzeczywistość...

Czasami pragniemy bardzo żyć w związku, marzymy o nim i o tym, jak wyglądałoby wtedy nasze życie gdybyśmy związali się z daną osobą. Zwykle wyobrażamy sobie wypady za miasto, wspólne spędzanie czasu, miłe poranne pogawędki przy herbacie i jajecznicy. Gdy jednak zwiążemy się z kimś na poważnie, po kilku miesiącach, czar pryska i pojawiają się problemy i to na różnych płaszczyznach. Przeżywamy wtedy rozczarowanie i nie wiemy co dalej robić. Zupełnie nie potrzebnie. Rzadko relacje damsko – męskie układają się idealnie, choćby ze względu na różnice w postrzeganiu świata i komunikacji między kobietami i mężczyznami. Gdy ludzie są tego świadomi i uczą się na własnych błędach, budują za każdym razem coraz lepsze związki. Jeśli jednak brakuje im tego brakuje, powinni z jednej strony baczniej przyglądać się swoim reakcjom i zachowaniom, jak i partnera, a z drugiej zgłębiać wiedzę na temat relacji damsko-męskich.

potrzebykobietimezczyzn

Sekret udanego związku.

Częstym powodem niesnasek w związku są nieporozumienia wynikające z różnych potrzeb emocjonalnych kobiet i mężczyzn. Żyjąc złudnymi ideałami, nie bierzemy pod uwagę, że samo uczucie miłości i zaangażowania to nie wszystko. Ludzie wiążą się w pary dlatego, że potrzebują, by druga strona spełniła ich potrzeby, takie jak potrzeba miłości, akceptacji, troski itp. I to właśnie jest podstawą udanego związku. Jakie więc potrzeby emocjonalne mają kobiety, a jakie mężczyźni?

John Gray, autor książki „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus” ustalił na podstawie swoich obserwacji i doświadczeń 6 głównych potrzeb emocjonalnych każdej z płci, których cechą jest wymienny charakter. Oznacza to, że spełniając jedną potrzebę partnera, odwdzięcza się on zaspokojeniem naszej, z tym że na innym polu. W praktyce wygląda to tak, że w prawidłowej relacji mężczyzna w zamian za troskę i zrozumienie powinien otrzymać zaufanie i akceptację, a nie to samo. Panuje tu swego rodzaju wymiana i zależność. Przejdźmy do opisu konkretnych wymiennych par potrzeb.
 
potrzebykobietimezczyzn
 

Troska – Zaufanie.

Mężczyzna, by zbudować szczęśliwy związek powinien troszczyć się o swoją kobietę. Interesować się jej życiem, samopoczuciem, zdrowiem. Powinien dbać o to, by bezpiecznie wracała do domu i nie przemęczała się w pracy. Za taką troskę kobieta powinna odwdzięczyć zaufaniem. Powinna być to naturalna konsekwencja. Jeśli wiemy, że ktoś nad nami czuwa i chce naszego dobra zaczynamy mu coraz bardziej ufać i otwierać się przed nim.

Zrozumienie – Akceptacja.

By spełnić potrzebę akceptacji, której pragnie mężczyzna kobieta powinna przestrzegać kilku ważnych reguł. Przede wszystkim nie powinna chcieć na siłę zmieniać swojego partnera. Jego stylu bycia, manier, jego znajomych, sposobu na spędzanie wolnego czasu. Nie może także krytykować go i porównywać go do swoich byłych partnerów. Jeśli jest cecha, która wymaga korekty, która jest dla kobiety nie do zaakceptowania jak np. palenie papierosów, powinna ona spróbować zachęcić go do rzucenia palenia i pokazać mu wsparcie przy rzucaniu nałogu, a nie robić mu wyrzuty. Nie może także zbyt naciskać, gdyż w takim przypadku, osoba sama powinna dojść do tego, że chce coś w sobie zmienić. Jeśli mężczyzna czuje się w pełni akceptowany, czuje się dużo pewniej, przez co łatwiej mu okazywać zrozumienie kobiecie. Jest on bardziej cierpliwy i wyrozumiały. Dlatego potrafi wysłuchać swoją partnerkę i okazać jej zrozumienie, którego potrzebuje.

potrzebykobietimezczyzn

 

Szacunek – Docenianie.

Kobiety często pomiatane są w swoim życiu. Są poklepywane po pupach, wyśmiewane i traktowane niezbyt poważnie. Zdarza się, że w większym gronie nie są dopuszczane do głosu, albo od razu krytykowane, zanim jeszcze zdążą się wypowiedzieć. Dlatego tak bardzo pragną szacunku. Mężczyzna nie może lekceważyć i wyśmiewać potrzeb, problemów i pomysłów partnerki. Powinien liczyć się także z jej poglądami, opinią i odczuciami, mimo że wydają mu się zupełnie niesłuszne. Często męska duma i pewność siebie stwarzają na tym polu problemy, bo powodują, że kobieta czuje się, nie jak równa partnerka, a dodatek do swojego chłopaka czy męża.

Docenianie mężczyzn powinno za to wejść w nawyk paniom, zwłaszcza, że nie trzeba się wysilać, by spełnić na tej płaszczyźnie męskie potrzeby. Wystarczy tylko, żeby kobieta pamiętała, by pochwalić swojego misia za każdym razem, gdy coś dla niej zrobi. Nawet jeśli są to drobne rzeczy, jak przepuszczanie w drzwiach, czy wyrzucanie śmieci. Powinna także mu dziękować i podkreślać (nawet jeśli to nieprawda), że jest wyjątkowy, bo inny facet z pewnością nie robi tyle dla swojej ukochanej… Takie słowa uskrzydlają mężczyzn i powodują, że mają ochotę robić jeszcze więcej dla swoich partnerek. Gdy jednak dochodzą do punktu, w którym stwierdzają, że zrobili już tak dużo, że nie muszą się starać, należy delikatnie podciąć skrzydełka, i wrócić do starych praktyk…

potrzebykobietimezczyzn

Poświęcenie – Podziw.

Mężczyźni, jak każde samce u ssaków, potrzebują podziwu. Są jak pawie, które pięknie rozkładają swoje piórka i czekają, aż stado samiczek zacznie się nimi zachwycać. Dlatego też strasznie łasi są na komplementy. Mężczyźni pragną być adorowani. Chcą, by kobieta, z którą żyją cały czas podziwiała ich talenty, dokonania a także by zachwycała się jego stylem bycia, młodym wyglądem, humorem, fantazją itp. Taki „paw”, który czuje i widzi podziw partnerki skłonny jest dużo bardziej się poświęcać dla swojej wybranki, przez co lepiej zaspakajają jej potrzebę. W jaki sposób mężczyzna powinien okazać poświęcenie ukochanej? Przede wszystkim powinna ona być dla niego najważniejsza. Kobiety zakochując się w mężczyźnie oddają mu się bez pamiętnie, staje się on dla niej całym światem. Dlatego oczekują, że one też będą numerem jeden w życiu swojego partnera. Dlatego panowie nie powinni przedkładać wszystkich obowiązków nad spędzanie czasu ze swoją dziewczyną licząc na to, że ona to zrozumie. Jeśli ona poczuje, że więcej czasu poświęcasz na swoje przyjemności, pracę i znajomych niż na nią będzie czuła się bardzo nieszczęśliwa.

potrzebykobietimezczyzn

Uznanie – Aprobata.

Kolejnymi potrzebami, które wymienia John Gray jest aprobata i uznanie. By żyć w zgodzie z mężczyzną nie wystarczy żyć tylko go akceptować, ale także aprobować jego zachowanie, czyli je pochwalać. Podobnie z kobietami, nie wystarczy tylko obdarzać je szacunkiem, ale także uznaniem.

Zapewnienia – Zachęta.

Niestety częstym błędem mężczyzn jest zbyt rzadkie zapewnianie swoich partnerek o uczuciach. Kobiety potrzebują ciągłego powtarzania, że są kochane, piękne i wspaniałe. Nie wystarczy raz na pół roku powiedzieć „kocham cię”, przy okazji Walentynek czy dnia kobiet. Kobiety natomiast powinny dawać jakąś zachętę swoim partnerom do działania, nie powinny tylko stawiać wymagań.

Jak widać, istnieją znaczące różnice w podstawowych potrzebach między płciami. Oczywiście podany zestaw jest umowny i dla każdej z płci 12 wymienionych cech jest istotne. Czasami może zdarzyć się, że to kobieta będzie posiadać więcej cech męskich, a mężczyzna kobiecych. Tu nie ma reguły. Dlatego jest tak ważna własna obserwacja zachowań i reakcji.

Chciał(a)byś poszerzyć swoją wiedzę na temat związków? Przeczytaj koniecznie bestselerową książkę Krzysztofa Króla "Księga związków, podrywu i seksu".

Dołącz do naszej społeczności:

Najbliższe szkolenie za darmo na żywo: www.perfectdating.pl/webinar

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin