Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

związeknaodleglośćWiele jest sytuacji, w których dwoje ludzi musi się rozstać, mimo iż bardzo tego nie chce. Rodzi się wtedy pytanie, czy zapomnieć o uczuciu i pogodzić się z losem, czy też tkwić w związku na odległość? Rozważmy zatem, w jakich sytuacjach warto wybrać tą drugą opcję...

 

Związki na odległość.

Dylemat życia w związku na odległość ze względu na liczne migracje dotyka coraz większej ilości osób. W 2010 roku aż 700 tysięcy polskich  par dotknęła ta sytuacja. Specjaliści szacują, że duża większość z tych związków nie przetrwa próby czasu. Zupełnie inny rytm życia i problemy sprawiają, że partnerzy oddalają od siebie. Często z powodu pustki i samotności pojawia się ktoś trzeci, kto zajmuje miejsce dotychczasowego partnera.

zwiazkinaodległość

Nie tylko emigranci...

Problem związków na odległość nie dotyczy wyłącznie par, w których jedna z połówek wyjechała za granicę. Czasami wyjazd na studia do odległego miasta czy za nową pracą powoduje wstrząs w wielu związkach. Młodzi ludzi nie wiedzą wtedy ani jak się zachować, ani jak poradzić sobie z tą sytuacją. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, jednak istnieją ogólne kwestie, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o kontynuowaniu danej relacji bądź jej zerwaniu.

Odległość miejsc zamieszkania

Pierwsza podstawowa sprawa to sama odległość między miejscem waszego nowego mieszkania i wasze możliwości przemieszczania się. Czasami wyjazd za granicę (zakładając że nie są to Chiny lub Stany Zjednoczone) np. na stypendium naukowe nie musi oznaczać, że stracicie całkowicie możliwość widywania się. Oferta tanich linii lotniczych powoduje, że przelot do niektórych miast europejskich nie trwa dłużej niż przemieszczenie się do innego miasta Polski. Problem mają pary, które niestety rozdziela ocean. Możliwość częstych kontaktów jest zdecydowanie ograniczona a przyloty, by spotkać się z ukochaną osobą uzależnione są od wielu czynników, w tym od warunków pogodowych. Dlatego jeśli istnieje dobre połączenie między miejscowościami, w których zamierzacie żyć nie przekreślajcie waszego związku.

zwiazkinaodległość
 

 

Kwestie finansowe

Częste podróże i telefony a także osobne życie powoduje, że pary obciążone są dodatkowymi kosztami. Trzeba zdać sobie sprawę rozważając związek na odległość, że może nas nie stać na takie życie.

Czas.

Inna kwestia dotyczy czasu, jaki ze sobą spędzaliście do tej pory. Jeśli widujecie się bardzo często, żyjcie ze sobą i jesteście przyzwyczajeni np. do codziennego uprawiania seksu nagła rozłąka może drastycznie wpłynąć na wasz związek. Będziecie bardzo do siebie tęsknić i nie będziecie potrafili pogodzić się z takim stanem rzeczy, przez co będzie rosła w was frustracja, która z czasem może przerodzić się w niechęć do tego związku.

 

Jeśli jednak przyzwyczajeni jesteście do tego, że spotykacie się raz na jakiś czas, gdyż na przykład oboje pochłonięci jesteście swoją pracą lub po prostu dlatego, że oboje cenicie sobie niezależność, zmiana miejsca zamieszkania jednego z partnerów nie zmieni bardzo waszej sytuacji, dlatego rozstawanie się z partnerem z tego powodu nie ma sensu.

zwiazkinaodległość

 

Siła uczuć.

Kluczową sprawą, jaką należy podjąć przy rozważeniu życia w związku na odległość są same wasze uczucia. Musicie zastanowić się, jak bardzo zależy Wam na danym partnerze, jak wiele jesteście dla niego poświęcić, jak trwałe i silne są wasze uczucia do drugiej strony. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tej osoby i jest ona Ci potrzebna do szczęścia niczym tlen do oddychania, nie rezygnuj z tego związku. Jeśli masz wątpliwości co do stałości swoich odczuć i masz pewność, że bez problemu znajdziesz sobie innego partnera, nie baw się w tego typu rzeczy. Związki na odległości mają szansę przetrwać w przypadku osób z silną osobowością, które są przekonane, że ich partner, jest dla nich stworzony.

Plany na przyszłość.

Często najbardziej rozstrzygającym argumentem o kontynuowaniu związku, mimo zmiany miejsca zamieszkania, są plany na przyszłość danych osób. Czasami jest tak, że są osoby, które nie chcą niczego zmieniać w swoim życiu i nigdy nie opuszczą swojego rodzinnego miasta czy państwa. W takiej sytuacji trudno jest mówić o planowaniu wspólnej przyszłości, skoro druga strona będzie związana z zupełnie innym miejscem. Jeśli wyobrażasz sobie, że po pewnym czasie był(a)byś wstanie dołączyć do swojego partnera, przemyśl rozwiązanie, jakie daje Ci związek na odległość.

zwiazkinaodległość

 

Pozytywne strony związku na odległość.

Niektórym wydaje się, że związek na odległość to mniejsze zło (np. lepsze to niż zostanie singlem) lub głupota. Tymczasem z takiego związku dla pewnego typu ludzi również płyną korzyści.

Dla osób, które cenią sobie własną przestrzeń życiową i lubią być niezależni taki układ może okazać się nawet lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne życie pod jednym dachem. Związek dwojga ludzi  opiera się na kompromisach i pełny jest wyrzeczeń, którym trudno czasem sprostać, zwłaszcza gdy przez dłuższy okres wiodło się życie singla. Nie łatwo jest zrezygnować czasami dla drugiej osoby ze swoich przyzwyczajeń, nawyków a czasem też nałogów (np. palenia papierosów).

zwiazkinaodległość

To wszystko powoduje, że coraz częściej pary świadomie decydują się na bycie w związkach na odległość. Model takiego związku określa się często jako LAT. Nazwa ta pochodzi od skrótu angielskich słów Living Apart Together, czyli żyć razem ale osobno. W skrajnych przypadkach dochodzi czasem nawet do sytuacji, gdy małżonkowie  kupują dwa osobne mieszkania, w których żyją na co dzień.  Ich związek dzięki temu ciągle jest w fazie randkowania, przez co unikają oni znudzenia wywoływanego rutyną codziennego życia. I coś w tym jest, czasami brak własnej przestrzeni, ciągłe zdanie na swoje towarzystwo i przewidywalność szybciej wyniszcza uczucia niż tęsknota, spowodowana dzielącymi kilometrami.

Chciał(a)byś poszerzyć swoją wiedzę na temat związków? Przeczytaj koniecznie bestselerową książkę Krzysztofa Króla "Księga związków, podrywu i seksu".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin