Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

×

Uwaga

Musisz podać przynajmniej jeden adres email odbiorcy.

czysagdziesjeszczedziewice?Postrzeganie dziewictwa od czasów ostatniej rewolucji seksualnej uległo znacznemu przeobrażeniu. Kiedyś cnota i zachowanie błony dziewiczej było szalenie ważne. Obecnie coraz więcej młodych dziewczyn odczuwa kompleksy i niepokój, że nie przeżyły jeszcze swojego pierwszego razu…

Czy są gdzieś jeszcze dziewice?

 

Bycie dziewicą bądź prawiczkiem często jest obiektem kpin i dziwnych uśmieszków. Osoby, które nie przeszły jeszcze inicjacji seksualnej traktowane są jako jednostki niewtajemniczone i niedojrzałe, gdyż nie mają one doświadczenia „w tych” sprawach. Dlatego większość osób, nawet tych bardzo młodych zapytana o swój pierwszy raz, z całą stanowczością stwierdza, że ma go już za sobą. Stąd w wielu publikacjach pojawiają się tezy, że dziewice to gatunek wymarły. No, nie do końca. Dziewic jest sporo, tylko że ukrywają one przed nami swoją tożsamość...

byciedziewica
 

Kiedy Polacy zaczynają współżyć?

Średni wiek utracenia cnoty w Polsce według światowego raportu Durexa to około 19 lat (dokładnie 18,7). Jednak tak, jak z każdą średnią bywa jest ona źle interpretowana. To, że wynosi ona 19 lat, nie oznacza wcale, że najczęściej młodzi Polacy zaczynają w tym wieku współżyć. Bo to średnia, a nie dominanta. W Polsce jest bardzo dużo osób, które odstają od tych statystyk. Wystarczy wejść na różnego rodzaju fora czy portale, gdzie ludzie nawet w bardzo późnym wieku przyznają się do braku kontaktów seksualnych. Jest to dla nich wstydliwy problem. Wydaje im się, że wszyscy na około dawno już mają za sobą ten krok. Dzieje się tak przez wpływ otoczenia (przechwałki znajomych) i środków masowego przekazu, które brak doświadczenia w seksie przedstawiają, jako anomalię, a ludzi, którzy nie mieli partnerów seksualnych, jako nieudaczników i brzydali. Bo przecież jest to oznaka, że nikt ich po prostu nie chce. Wywołuje też to olbrzymią presję na coraz młodsze osoby, które wcale nie dojrzały do seksu a już go próbują. Poza tym warto również zwrócić uwagę na różnice między płciami. Mimo iż kobiety szybciej dojrzewają na ogół, swój pierwszy raz przeżywają później niż mężczyźni.

byciedziewica

 

Poza tym, na prawie wszystkie statystyki, oparte na sondażach trzeba patrzeć przez palce. Na jednym z portali dla młodych kobiet (papilot.pl) umieszczono sondę, gdzie czytelniczki mogły anonimowo zdradzić, w jakim wieku przeszły deflorację. Okazało się, że ponad 39 tysięcy głosów, czyli około 42% respondentek przyznało, że swój pierwszy seks uprawiało w wieku (13 !!!) lub mniej lat. Wiarygodność tych wyników delikatnie mówiąc jest mocno dyskusyjna. Oznaczałoby to, że prokuratorzy powinni mieć pełne ręce roboty przez ściganiu osób uprawiających seks z nieletnimi. Mogę jedynie domniemywać, że osoby udzielające odpowiedzi albo nie doczytały pytania albo go nie zrozumiały albo kłamały.
 
byciedziewica

Tak to już jest, gdy bada się seksualność ludzi lub inne intymne sprawy. Musimy zawsze liczyć się z tym, że osoby biorące udział w ankiecie mogą nie być do końca z nami szczere. Snując swe refleksje o dziewictwie przypomniały mi pewne dwa badania na temat życia seksualnego Polaków. Jedno z nich przeprowadzone było na nastolatkach. Gdy zapytano grupę dziewczyn, czy są one dziewicami, większość z nich stwierdziła, że nie. Gdy badanie powtórzono po kilkudziesięciu miesiącach na tej samej grupie, wyszło, coś zupełnie innego. Większość na to samo pytanie odpowiedziało twierdząco. Czyżby wszystkie nagle w cudowny sposób powtórnie stały się dziewicami? Drugie badanie wykonał ośrodek Millward Brown MSG/KRC. Na jedno z pytań: Czy prowadzi Pani życie seksualne? - aż 12% Polek odpowiedziało: "Nie wiem". I tu znów pewna logika zdaje się zawodzić. Pokazuje to tylko, że nie warto się sugerować badaniami opartymi na opinii ludzi. Zostawmy więc badania i ankiety przejdźmy do sedna problematyki tego zjawiska.

Paradoksy dziewictwa: pseudodziewice i współżycie z ogórkiem

Część młodych dziewczyn ukrywa, że miały wcześniej kontakty seksualne. Boją się, że mogłyby stracić przez to w oczach partnera. Istnieje w nich zakorzenione przekonanie, że kobieta powinna zwlekać z pójściem do łóżka, powinna się szanować, powinna oddać cnotę tylko temu jedynemu itp. Dlatego kłamią one swoim partnerom, że nigdy się nie kochały. W niektórych krajach przywiązuje się do tego takie znaczenie, że chirurdzy plastyczni  oferują specjalne zabiegi, które polegają na rekonstrukcji błony dziewiczej. Wszystko po to, by uchodzić w oczach mężczyzny za czystą i niewinną.

Drugim paradoksem są zachowania dziewczyn, które wstydzą się swojego dziewictwa i próbują pozbyć się błony dziewiczej na siłę, bez udziału faceta. Tak bardzo brak doświadczeń seksualnych wpływa na ich samoocenę, że wsadzając sobie do pochwy ogórka lub jakieś inne warzywo lub przedmiot, by przebić błonę i móc skłamać chłopakowi, że mają to „już dawno za sobą”. Dzieje się tak, gdyż w bardzo wielu środowiskach dziewczyny, które są dziewicami uchodzą za te, którymi nie interesują się żadni mężczyźni.


Chcesz wiedzieć więcej o podrywie i flircie? Skorzystaj z wiedzy o podrywaniu dostępnej na DVD!

byciedziewica

 

Ruchy na rzecz zachowania dziewictwa

Z powodu rosnącej swobody obyczajowej i rozwiązłości seksualnej u nastolatków, na całym świecie powstało też klika ruchów, związanych z pielęgnowaniem zachowywania czystości do ślubu. Jednym z nich jest amerykański ruch True Love Waits. Od momentu jego powstania, ponad 2 miliony młodych ludzi zadeklarowało zachowanie cnoty. Można by rzec, że to spora grupa osób. Deklaracja jednak to tylko słowa. Badania naukowców z Uniwersytetów Columbia i Yale, przeprowadzone w ciągu 7 lat na grupie 12 tysięcy nastolatków, którzy podpisali stosowne zobowiązanie, pokazało, że tylko 12 % nastolatków dotrzymało złożonej obietnicy. Dlaczego ten wynik wypadł tak blado? Odpowiedź jest prosta. Zachowywanie wstrzemięźliwości seksualnej do jakiejś nieokreślonej przyszłości jest zachowaniem oderwanym od rzeczywistości. Dziewictwo do ślubu można było zachować w średniowieczu, gdy dziewczyny wychodziły za mąż w bardzo wczesnym wieku. W obecnych czasach, gdy wiek zawierania małżeństwa znacznie się opóźnił, takie postępowanie mija się z celem.
 
byciedziewica

Fałszywe przekonania mężczyzn

Faceci też miewają fałszywe przekonania. Twierdzą na przykład, że nie związaliby się nigdy z dziewczyną, która już z kimś współżyła. Są na tyle naiwni, że wydaje im się, że taka dziewczyna na przykład nie zarazi ich żadną chorobą. Tymczasem kobiety łapią różne świństwa nawet pływając w basenie. Mogą nabawić się również różnego rodzaju zakażeń, jeśli tylko ich organizm jest osłabiony. Czasami też nieodpowiednia higiena doprowadza do wielu problemów.

byciedziewica

Oprócz tego mężczyźni zapominają, że kobieta, która jeszcze nie współżyła potrzebuje bardzo dużo czasu, by nauczyć się satysfakcji z seksu. Czasem też nie wie, jak sprawić przyjemność partnerowi. Są oczywiście kobiety o wysokiej inteligencji seksualnej, które już od samego początku są niezłe w sprawach łóżkowych, ale to raczej rzadkość. Plusem posiadania dziewczyny dziewicy jest oczywiście to, że można ją wiele rzeczy nauczyć i nie będzie ona miała porównania do umiejętności łóżkowych innych mężczyzn. W partnerstwie jednak najważniejsze są relacje, bliskość, zaufanie i uczucia a nie doświadczenie w seksie. Osoba, która miała wiele kontaktów seksualnych, wcale nie musi być wyjątkowym kochankiem czy kochanką. Dlatego dyskwalifikowanie dziewic bądź ich przesadne pożądanie jest pomyłką i oznaką niedojrzałości. Poza tym, życie seksualne jest prywatną sprawą każdego z nas. Podejmując decyzję o jego rozpoczęciu powinniśmy się kierować wyłącznie własnymi przekonaniami i odczuciami.


Chcesz wiedzieć więcej o podrywie i flircie? Skorzystaj z wiedzy o podrywaniu dostępnej na DVD!

Komentarze   

+39 # Gal Anonim 2011-09-12 13:25
mam 22 lata jestem prawiczkiem , czekam na tą jedyną jak nie to do piachu wezme cwoja cnote :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # dziewczyna18l 2012-03-20 12:42
Masz racje :) Też tak zamierzam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-14 # dam 2011-10-15 22:14
tez trzymalem .... ale nie warto!! stary korzystaj póki jestes młody
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # dziewczyna18l 2012-03-20 12:40
Moim zdaniem dziewczyna powinna czekać, może nie do ślubu ale na pewno do czasu aż będzie gotowa psychicznie i fizycznie i będzie gotowa się oddać właśnie temu mężczyźnie. Ja nie ukrywam też chciałabym mieć prawiczka, bo co to za sprawiedliwość, że ja muszę tyle czekać i dbać o czystość skoro ten w tym czasie w najlepsze używa. A wiadomo, że przystojni panowie pod wpływem wysokiego powodzenia u płci przeciwnej nie zamierzają się hamować, zwłaszcza gdy kobieta na siłę pcha się do łóżka. Mam 18 lat i nadal jestem dziewicą Mam dość duże powodzenie u mężczyzn ale nie czuje się dość dorosła do poważnego związku a wiec i do seksu dlatego stosunki kolega-koleżank a są w tym momencie jedynym rozwiązaniem. Mimo tego nie rozpowiadam nikomu, że "to" nadal dopiero przede mną. Chyba że tak jak teraz anonimowo. Moje przyjaciółki podczas poważnej rozmowy na temat inicjacji seksualnej również wypowiadały się, że nadal "tego" nie robiły. Więc dziewice nie są rzadkością po prostu się z tym kryją.:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # xyz 2013-08-12 11:11
Przepraszam, ze tak wtrace. Znajdziesz na pewno, nawet sobie nie zdajesz sprawy ile jest takich dziewczyn. Proponuje spotkania typu speed dating, jest tam zadziwiajaco duzo dziewic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin