Jak osiągnąć w życiu sukces?
1. Wytrwałość
Jesteś w stanie osiągnąć swój życiowy cel i to bez względu na Twe obecne położenie. Właściwie trudna sytuacja wyjściowa do jakiegoś wielkiego celu jest elementem pozytywnym. Ludzie, którzy mogą pokonywać trudności, mają większe potrzeby i więcej motywacji do podejmowania prób. Zwiększone starania w psychologii nazywa się nadkompensacją. Chodzi o staranie się, o staranie się jeszcze bardziej, by pokonać trudności. Im większe trudności napotykasz, tym bardziej musisz się starać, by je pokonać. Im bardziej się starasz, tym więcej znajdujesz szans, tym więcej osiągasz sukcesów. W rzeczywistości szybkość zbliżania się do wyznaczonego celu jest uzależniona od tego, czy życie zmusza Cię do starania.
2. Mały sabotaż
Każdy człowiek odczuwa potrzebę spełnienia, wewnętrzny pęd, by być najlepszym, by życie przeżyć jak najlepiej. Chęć zdobycia osobistej wielkości jest naturalnym dążeniem. Ponieważ to pragnienie jest podświadome, nie zawsze dociera do świadomości. Bywa nawet tak, że człowiek nigdy się o nim nie dowiaduje. Pragnienie to jednak istnieje, a podświadomość w swej funkcji dążenia do celu stara się je realizować i zaspokajać.
Kiedy zatem człowiek nie działa tak, by się ulepszać, by osiągnąć tę osobistą wielkość, powstaje konflikt wewnętrzny, rozbieżność pomiędzy tym, kim dany osobnik jest, a wielkością, do której chce go doprowadzić jego wewnętrzna potrzeba. W wyniku tej sprzeczności pojawia się frustracja – ciągłe i nieznośne uczucie, że coś w życiu jest nie tak, że coś należy z tym zrobić.
3. Olbrzymia SIŁA
Pewien uznany psycholog stwierdził że, człowiek posługuje się obrazem własnej osoby i STAJE się taki, jakim widzi się w wyobraźni. To wyobrażenie oznacza tworzenie OBRAZÓW UMYSŁOWYCH. Jak zatem, masz stać się tym, kim pragniesz być? Odpowiedź jest prosta – na drodze tworzenia umysłowego obrazu własnej osoby w takiej formie, o jakiej marzysz. Jeżeli więc pragniesz odnosić sukcesy, musisz tworzyć obraz człowieka sukcesu, a nie kogoś dotkniętego niepowodzeniem. Nie można bowiem myśleć (tworzyć obrazów umysłowych) o czymś, a być lub robić coś innego, nie można myśleć w kategoriach ubóstwa i zarazem się bogacić. Nie można myśleć o nienawiści, a jednocześnie kochać.
4. Potęga wyobraźni
Najważniejsze jest, by w procesie tworzenia tego obrazu myśleć w kategoriach wielkości. Twoja wyobraźnia nie może być ograniczona żadnymi barierami i granicami, a wówczas życie nie będzie ich tworzyć . Człowiek staje się odwzorowaniem własnych wyobrażeń. Zatem myśl w kategoriach wielkości, pogardzaj przeciętnością. Wyznaczaj sobie olbrzymie cele. Staniesz się tym, kim pragniesz być, ponieważ Twe myśli (obrazy umysłowe) sprawują kontrolę nad Twym życiem i określają Twoją przyszłość
5. Jaki siew, takie zbiory
Jaki siew, takie zbiory. To zrozumiałe kiedy posiejesz pszenicę, nie będziesz zbierał fasoli. Gdy stwarzasz obrazy umysłowe dotyczące niepowodzenia, to „zbierzesz” niepowodzenia. Nie osiągniesz sukcesu, bo było by to sprzeczne z Twymi obrazami umysłowymi. Kiedy „posiejesz” obrazy umysłowe ubóstwa, popadniesz w biedę. Nie można bowiem oczekiwać bogactwa, tworząc obrazy biedy.
Jeśli myślisz w kategoriach ubóstwa, będziesz biedny.
Jeśli myślisz o sukcesie osiągniesz go.
Jeśli myślisz w kategoriach bogactwa, wzbogacisz się.
Jeśli myślisz o dobrej woli, otrzymasz dobrą wole innych ludzi.
Jeśli myślisz o przyjaźni, pokochają Cię.
Masz w sobie olbrzymi potencjał, wystarczy że nadasz mu odpowiedni kierunek. Jeśli nie skoncentrujesz się na swym życiowym celu, na tym co chcesz w życiu osiągnąć – będziesz błądził, będziesz szedł drogą donikąd. Kieruj świadomie swym życiem posługując się obrazami umysłowymi. Bądź supergwiazdą w filmie który wyświetlasz w swoim umyśle. Zostań kimś kto zdobywa wszystko co chce, człowiekiem sukcesu, kimś kto jest mistrzem w stosunkach z drugim człowiekiem.