Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

Miłośc to legalny narkotykCzy stan obsesyjnej miłości można porównać do odurzenia kokainą ? Czy zastanawiałeś się dlaczego jedni ludzie gorączkowo szukają miłości i akceptacji u swojej drugiej połówki, kiedy inni się tym kompletnie nie przejmują ? Czy wiedziałeś, że w relacji nie ma nigdy idealnej demokracji ? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania zapraszam do przeczytania dwu-częściowego artykułu:
 

Czym jest miłość - legalnym narkotykiem? Część 1

 

Miłość to legalny narkotykMózg zakochanego funkcjonuje jak po kokainie. Odczuwamy objawy euforycznego upojenia,  mamy obsesyjne myśli oraz zniekształcone widzenie świata. Idealizujemy całą rzeczywistość, która nas otacza. Widzimy świat w „ różowych okularach ”. Wierzymy, że odnaleźliśmy raj na ziemi. Co się stanie jeżeli dopływ odurzającej substancji zostanie odcięty?
 

1. Lekcja chemii

 

Miłość to legalny narkotyk
 
 
Amerykańska antropolog Helen Fischer prowadziła badania określające rolę chemii w udanym związku. Na tej podstawie stworzyła teorię opisaną w książce „ Anatomia miłości „ Według badaczki miłość to raczej sprawa mózgu, a nie jak się zwykło sądzić - serca, natomiast wszystkie objawy zakochania mają swoje fizjologiczne uzasadnienie.
To, jakiego partnera pożądamy najbardziej zależy od poziomu dopaminy, testosteronu, serotoniny i estrogenu w naszym mózgu. Zdaniem Fischer chemiczne dobranie partnerów jest na tyle istotne, że bez niego osiągnięcie porozumienia w związku jest wręcz niemożliwe.
 

 2. Chemiczna miłość

 

Miłość to legalny narkotyk
 
 
Miłość to nic innego jak zastrzyk hormonów, które uwalniają cały zestaw neuroprzekaźników w naszym mózgu, które niemal całkowicie przejmują nad nami kontrolę. Zwiększony dopływ dopaminy wywołuje niezwykłe uczucie euforii, podniesiony poziom adrenaliny i norepinefryny sprawia, że serce bije mocniej i szybciej, a wyższy poziom serotoniny powoduje, że trudno jest się skupić na czymś innym niż obiekt uczuć.
 
 

3. Ośrodek przyjemności

 

Miłość to legalny narkotyk
 
Badania aktywności mózgu wykazały, że stan zakochania jest ściśle związany z pobudzaniem centrum przyjemności, dokładnie tym samym, które odpowiada za skłonność do uzależnień. Według tej teorii miłość jest jak narkotyk. Naukowcom udało się także określić, kiedy stan zakochania wygasa. U nieco ponad połowy przypadków poziom hormonów wraca do normy w ciągu 3-8 lat od momentu podwyższenia. Stan równowagi, za który odpowiada oksytocyna, wazopresyna i serotonina,  można określić jako przywiązanie.
 

4. Czy związek to relacja narkomana z dealerem ?

 

Miłość to legalny narkotyk
 
Ten kto pożąda bardziej w związku, przypomina nałogowca, a ten, komu mniej zależy, postępuje jak dealer. Kochanek, który ma mniejszą potrzebę miłości, kontroluje cały związek. Mechanizm zjawiska jest bardzo jasny i łatwy do prześledzenia, ponieważ w związku niemal zawsze jest ten, kto kocha bardziej, i ten, kto pozwala się kochać i tylko wykorzystuje tego drugiego, kto daje jej lub jemu więcej miłości. W taki  sposób ci dwoje sobą manipulują, na czym polegają wszystkie ich akcje i reakcje, zauważymy, że są niczym narko¬man i dealer.
 
 

5. Mechanizm działania

Miłość to legalny narkotyk
 
Uzależniony, czyli ten, kto jest w potrzebie, żyje w ciągłym strachu, że mógłby nie dostać następnej dawki miłości czyli narkotyku. Myśli: „Co zrobię, gdy mnie zostawi?" Z kolei lęk wywołuje zaborczość. „To moje!" Uzależniony staje się bardzo zazdrosny i wymagający ze strachu, że nie dostanie następnej dawki. Dealer kontroluje i manipuluje tym, kto potrzebuje narkotyku, podając mu większe czy mniejsze dawki lub w ogóle odcinając mu dostawę.
 
Ten, kto jest w większej potrzebie, poddaje się całkowicie, podporządkowuje, gotów jest zrobić wszystko, byle unik¬nąć odrzucenia, byle nie stracić swojej działki, działki  miłości. W żadnej relacji nie ma idealniej demokracji.
 
Zawsze jedna strona choćby w minimalnym stopniu jest mniej zaangażowana, od tej drugiej. Osoba której mniej zależy kontroluje związek. Natomiast osoba której bardziej zależy jest w stanie zrobić bardzo wiele, kiedy niedostaje tej miłości wpada w złość, smutek, żal, wściekłość, może posuwać się do manipulacyjnych zagrywek.
Poczynając od wyrzutów sumienia, tworzenia poczucia winy u drugiej osoby, do gróźb że się zabije. Potrafi śledzić, prześladować i zadręczać telefonami swojego partnera. Niezależnie od tego, jak bardzo kochającymi takie osoby mogą się wydawać, to tak naprawdę ich obsesyjnym zachowaniem rządzą niespełnione potrzeby i pragnienia.
 
Dalszy ciąg już wkrótce…
 
Autor: Mateusz Marcinkowski
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin