Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

Jak zdobyć przyjaciół

Człowiek z natury jest zwierzęciem stadnym i uwielbia przebywać w towarzystwie. Mamy różnego rodzaju przedmioty w szkołach do których uczęszczamy na przestrzeni lat podczas naszego procesu edukacji, a mimo to nikt tak naprawdę nie mówi nam na żadnym przedmiocie jak możemy rozwinąć swoją grupę towarzyską. Jak zdobyć przyjaciół? – zapraszam do lektury!
 

Jak zdobyć przyjaciół?

Jak zdobyć przyjaciół 

 
Wiem, ta strona jest o podrywaniu a ja Ci tutaj coś o przyjaciołach piszę. Zastanów się jednak przez chwilę – posiadanie oddanej grupy przyjaciół tworzy Twój status społeczny i pośrednio to jak jesteś postrzegany przez kobiety czyli można przyjąć iż jest to również temat związany z uwodzeniem. 
 
Zupełnie inaczej brzmi kiedy ktoś z Twoich bliskich znajomych opowiada o Tobie jako o wspaniałym człowieku niż gdybyś Ty zachwalał sam siebie i swoje niezliczone zalety – wyjdziesz wtedy na egoistycznego dupka, a nie muszę Ci chyba tłumaczyć, że raczej mało kto przepada za takimi ludźmi. Poza tym świadomość, że masz w swoim życiu bliskich znajomych świadczy, że jesteś normalnym gościem, a nie socjopatycznym psychopatą, który urządza w piwnicy swoich rodziców przyjęcia z angielską herbatą dla swojej przeogromnej kolekcji porcelanowych lalek…
 
Zresztą zostawmy na chwilę podryw. Abstrahując od celu istnienia naszej strony chciałbym abyś tym razem skupił się na sobie, a nie na kobietach. Oboje wiemy, że potrzebujesz mieć swoim życiu osoby z którymi możesz się spotkać, szczerze porozmawiać, zasięgnąć rady, opowiedzieć o swoich problemach czy też po prostu powygłupiać się i porobić sobie jaja z otaczającej rzeczywistości.
 
Jak zdobyć przyjaciół? Jest to temat bardzo rozbudowany i nie da się opisać całego problemu w tym jednym artykule. Proponuję Ci jednak zawarcie pomiędzy nami umowy – jeśli spodoba Ci się to co tutaj przeczytasz i dojdziesz do wniosku, że chciałbyś przeczytać o tym więcej, to daj mi znać, a ja postaram się rozwinąć ten temat w kolejnych artykułach – w końcu tworzymy ten portal dla Ciebie.
 
 
 

1.Naucz się słuchać

 
Jak zdobyć przyjaciół
To wbrew pozorom bardzo ważna o ile nie najważniejsza rzecz w kwestii poznawania nowych ludzi i sprawiania aby stali się Twoimi przyjaciółmi. Zdaję sobie sprawę, że masz bardzo bogate doświadczenie życiowe, przeżyłeś niesamowite przygody i na kilku rzeczach znasz się naprawdę dobrze i z wielką chęcią byś o tym opowiedział każdemu…. ale pomyśl – prawdopodobnie w bardzo podobnej sytuacji znajduje się większość ludzi, których poznajesz na swojej drodze życia i każdy z nich naprawdę chciałby być wysłuchany i mieć możliwość pochwalenia się swoimi dokonaniami. 
 
Jak zdobyć przyjaciół? Naucz się przede wszystkim być dobrym słuchaczem. Bardzo wielu ludzi popełnia bardzo karygodny błąd w relacjach z innymi – kiedy słucha ich opowieści to tak naprawdę nie skupia się na tym co mówi rozmówca, tylko szuka okazji aby wtrącić się do rozmowy i rozpocząć swój monolog… Zdarzyła Ci się kiedyś taka sytuacja? W takim razie doskonale wiesz jakie potrafi to być irytujące. Naucz się okazywać szczere zainteresowanie swojemu rozmówcy, on to doceni.
 
Pamiętam jak kiedyś pracowałem jako przedstawiciel handlowy. Dzień przed spotkaniem z bardzo ważnym dla mnie klientem trochę zabalowałem na urodzinach swojego kolegi i w dzień naszej rozmowy strasznie bolała mnie głowa, przez co nie mogłem się skupić i prawdopodobnie dzięki temu udało mi się sfinalizować bardzo korzystną dla mnie transakcję. Zaczęliśmy rozmowę i zapytałem klienta o model statku, który znajdował się na szafie nieopodal jego biurka. Starałem się go słuchać, dopytując o możliwie jak najwięcej szczegółów, a jednocześnie sam modliłem się o to aby mój ból głowy jak najszybciej minął i obiecywałem sobie, że przenigdy już nie doprowadzę się do takiego stanu na spotkaniu. Kiedy mój klient zaobserwował moje zainteresowanie jego modelem łodzi, to momentalnie zaczął się rozwodzić na temat całej swojej kolekcji, tego jak bardzo składanie tych modeli jest dla niego odstresowujące, pokazał mi forum internetowe na którym bardzo aktywnie się udzielał… generalnie rozmawialiśmy o tym wszystkim przez prawie dwie godziny, po czym praktycznie w 10 minut sfinalizowaliśmy transakcję i to klient wyszedł z taką propozycją… Dokładnie wtedy odkryłem potęgę aktywnego słuchania i nie powiem – niejednokrotnie umiejętność ta przydała mi się w życiu oraz relacjach z kobietami.
 

2.Każdy chce czuć się ważny!

 

Jak zdobyć przyjaciół

 

 

Nieważne ile masz pieniędzy w portfelu i na lokatach bankowych ani jak wysokie stanowisko piastujesz w swoim życiu zawodowym -  Twoja „ważność” jest tak naprawdę uzależniona od tego w jaki sposób postrzegają Cię inni ludzie. Oczywiście jeśli jesteś dyrektorem, to w pracy wszyscy będą się starali zwracać do Ciebie z należnym Ci z racji piastowanego stanowiska szacunkiem. 
 
Odpowiedz sobie jednak szczerze – czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób Ci sami ludzie wypowiadają się o Twojej osobie, gdy nie ma Cię w pobliżu? Czy opisują Cię z szacunkiem i sympatią, a może lubią z Ciebie szydzić i cieszą się jeśli mają okazję obniżyć ilość kontaktów z Tobą do minimum? „Przecież to pracownicy, co mi zależy na ich aprobacie?” – możesz mi powiedzieć. Otóż drogi kolego ma to bardzo duże znaczenie - taka w takim razie jest Twoja natura. Będąc dyrektorem nie musisz udawać i pokazujesz swoją prawdziwą twarz, co znaczy, że kiedy chcesz pozyskać przyjaciół to udajesz kogoś kim nie jesteś… Uwierz mi – ludzie nie lubią fałszu i oszustów.
 
Jeśli chcesz być „ważny” w oczach innych ludzi, to musisz się nauczyć, że każdy chce być w życiu ważny i doceniany. Potrzeba akceptacji jest jedną z bardzo ważnych pozycji na piramidzie Masłowa nie bez przyczyny.
 
Ludzie zakwalifikowani przez historię jako „wielcy”, tacy jak Lincoln czy też Rockefeller, byli znani z tego, że często rozmawiali ze swoim personelem, znali imiona sprzątaczy, a nawet potrafili życzyć wszystkiego najlepszego z okazji urodzin swojemu portierowi. 
 
Jak to się przekłada na życie towarzyskie? Już tłumaczę. Jeśli rozmawiasz z nowopoznanymi ludźmi i okazuje się, że w swoim życiu zawodowym piastują o wiele niższe stanowiska niż Ty, to nigdy nie pokazuj im pogardy ze swojej strony. Pochwal ich, doceń ich życie, a zobaczysz, że będą spoglądali na Ciebie od razu cieplej.
 
Jeśli takie argumenty do Ciebie nie przemawiają, to może spróbuję od innej strony. Poczytaj historie najbogatszych ludzi tego świata – myślę, że podobnie jak ja dostrzeżesz prawidłowość sformułowania „od pucybuta do milionera”. Nigdy nie wiesz czy człowiek który przed Tobą stoi nie znajduje się właśnie na pierwszym stopniu swojej kariery aby za dziesięć lat od waszego spotkania stać się ważną postacią świata duchowego, milionerem, dyrektorem ogromnego przedsiębiorstwa które może być dla Ciebie ważnym klientem lub też nawet prezydentem Twojego kraju. Mądry człowiek nie pali mostów… stara się ich zbudować jak najwięcej. Pamiętaj o tym następnym razem, gdy będziesz chciał się wywyższać swoim bogactwem czy też statusem społecznym przy nowopoznanych ludziach.
 
 
 

3.Uśmiech

 
Jak zdobyć przyjaciół
 
Jak zdobyć przyjaciół? Uśmiech to chyba najpotężniejsze narzędzie jakie zostało dane człowiekowi aby mógł rozwijać swoje relacje interpersonalne. Jest to rzecz, która ma ogromną wartość a tak naprawdę nic nas nie kosztuje!
 
Nie wierzysz mi? W takim razie proponuję Ci przeprowadzenie bardzo prostego eksperymentu – Kiedy w dniu jutrzejszym będziesz szedł do pracy/na uczelnię/na browar to uśmiechaj się do wszystkich napotkanych osób i pamiętaj aby obserwować ilu z nich odwzajemni Twój uśmiech. Zaskakujące, prawda?
Naucz się uśmiechać najczęściej i do jak największej grupy osób – zobaczysz jak bardzo Twoje pozytywne nastawienie wpłynie na jakość Twoich kontaktów towarzyskich. 
 
Zaobserwowałem kiedyś czekając na poczcie na swoją kolei, że żaden z klientów nie uśmiecha się do pań siedzących za okienkiem a przecież każda z nich przez osiem godzin stara się jak najlepiej wykonywać swoją pracę obsługując maksymalnie skrupulatnie i szybko kolejnych klientów… Wszystkie siedziały ewidentnie przygaszone. Kiedy nadeszła moja kolej, podszedłem do okienka z uśmiechem na ustach, przywitałem się i powiedziałem, że mam dwa typy listów do wysłania, ale decyzję odnośnie kolejności ich wysłania pozostawiam osobie o większym doświadczeniu w tym temacie, tak aby wszystko poszło maksymalnie sprawnie. Uwierz mi, miałem wrażenie jakby pani w okienku odżyła – uśmiechnęła się do mnie i jestem pewien, że sprawiłem tym niewielkim gestem, że reszta dnia upłynęła jej o wiele przyjemniej niż zazwyczaj
 
Naprawdę niewiele potrzeba aby zjednać sobie innych ludzi. Mógłbym Ci tutaj opowiedzieć dziesiątki historii o tym jak szczery uśmiech pomógł mi wybrnąć z wielu ciężkich sytuacji lub też pozytywnie wpływał na moje życie towarzyskie, ale zamiast tego powiem – spróbuj sam i zobacz ile magii ukrytej jest w tym, zdawałoby się prostym, geście. 
 
Na dziś to tyle, ponieważ jadę spotkać się z moimi przyjaciółmi na partyjkę pokera i nie mam czasu na to, aby więcej się rozpisywać na ten temat. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz mi o tym w komentarzach poniżej, a tymczasem życzę Ci szczerego uśmiechu!
 
Autor: Jan Gajos
 
 
 

Komentarze   

+4 # Piotrek 2013-03-21 22:00
Hej Janek ; ) Fajny artykuł o przyjaciołach, napisz więcej jak znajdziesz czas ; ) Może być np coś zawiązywaniu nowych, męskich przyjaźni Tak jak na zdjęciu z Kac Vegas, które wrzuciłeś ; )

pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # kondziu 2013-03-25 22:35
dobre,Janek dawaj wiecej;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Pozytywny facet 2013-03-27 22:37
Panie Gajos, jak będzie miał Pan trochę więcej czasu, to niech Pan rozwinie ten artykuł :).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Hubert 2013-03-28 09:21
Witam ;) uważam że to świetny artykuł, tak jak powiedziałeś nigdzie w szkole nie uczą nas, jak mieć przyjaciół a przecież to właśnie oni w dzisiejszych czasach, budują po części naszą wartość w oczach pięknych kobiet, ta druga część to my sami, nasza pewność siebie i wartość. Czyli uczymy się słuchać,docenia my każdego rozmówcę i się uśmiechamy, Janku podpowiedz coś więcej ;D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Greg 2015-03-01 23:51
Ciekawie, treściwie
Proszę wiecej, wiecej:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin