Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

×

Uwaga

Musisz podać przynajmniej jeden adres email odbiorcy.

Strefa Komfortu

Każdy z nas ma marzenia i chce osiągnąć w życiu bardzo dużo rzeczy. Jednemu marzy się wielka willa z hektarowym ogrodem podczas gdy drugiemu wystarczy „jedynie” stabilna praca, która umożliwi mu godne życie… Dlaczego tak mało ludzi spełnia swoje marzenia? Co to są strefy komfortu? Zapraszam do lektury!
 

Rozwój osobisty: Strefy Komfortu

Strefa Komfortu  

 
Marzenia to naprawdę piękna sprawa. Dobrze jest mieć cel do którego chce się zmierzać. Prawdziwym problemem jest jednak fakt, że bardzo niewielu ludzi stara się je zrealizować. Zamiast tego wynajdują sobie miliony wytłumaczeń dlaczego tego czy tamtego nie da się zrobić…. Wiedz jednak, że kiedy Ty kompletujesz wymówki, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś gdzieś na świecie nie wie, że tego się nie da zrobić i… właśnie to ROBI. Spełnia Twoje marzenia.
 
 
1.Jest beznadziejnie?
Strefa Komfortu
 
Zwłaszcza w Polsce bardzo popularne wśród młodych ludzi jest powiedzenie, że teraz to się nie da już niczego osiągnąć, bo Ci co mieli się dorobić, to zrobili to w latach 90 kiedy to dochodziło do zmiany ustrojowej…. Teraz jest za trudno, wszystko jest drogie, a przepisy i urzędy skarbowe są całkowicie przeciwko przedsiębiorczym ludziom. 
 
Jak w każdej historii, tak i w tej jest ziarnko prawdy, ale nie trzeba być jakoś szczególnie spostrzegawczym aby dostrzec, że media co chwilę piszą o kimś kto się wybił w tej czy innej dziedzinie… stworzył biznes warty setki tysięcy, a nawet miliony złotych. W Polsce. W tej Polsce, która jest ponoć całkowicie pozbawiona perspektyw. Mówiąc krótko – nie narzekaj, tylko bierz się do działania!
  
Czemu nie możesz? Co Cię blokuje? Dlaczego bardzo często pozostajesz jedynie przy marzeniach? 
 

2.Co to jest?

 

Strefa Komfortu

 

Mózg ludzki jest skonstruowany w taki sposób aby przestrzegać nas przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami – zarówno tymi prawdziwymi jak i tymi całkowicie wyimaginowanymi. Strach przed nieznanym (czyli zdecydowanie zagrożeniem wyimaginowanym) jest domeną ludzkiej natury. 
 
Każdy z nas posiada własną strefę komfortu – czyli obszar w którym czuje się pewnie i bezpiecznie. Składają się na to m.in. miejsce zamieszkania, praca jaką wykonujesz, Twoi znajomi, miejsca spędzania wolnego czasu, a w przypadku relacji damsko-męskich jest to związek z dziewczyną, której tak naprawdę nie kochasz.
 
Jest to problem bardzo wielu mężczyzn – poznali jakąś dziewczynę i mniejszych lub większych staraniach weszli z nią w związek. Po czasie okazało się, że nie pasują do siebie i że nie są ze sobą tak naprawdę szczęśliwi, ale żadne z nich nie chce zakończyć tego związku, ponieważ są ze sobą już jakiś czas (czyli mają bagaż wspólnych doświadczeń), a przede wszystkim z braku poczucia wyboru boją się, że jeśli znajdą ten związek, to nie będą w stanie wejść w kolejny…. i tak trwają ze sobą pomimo tego, że nie są tak naprawdę wcale szczęśliwi. Boją się jednak wyjść poza swoją strefę komfortu i zobaczyć co też życie dla nich przygotowało….
 
3.Jak wyjść?
 
Strefa Komfortu
Oczywiście wiadomym jest, że nie zawsze jesteśmy w stanie pozostać w naszej strefie komfortu. Nierzadko jesteśmy zmuszeni do jej opuszczenia (ukończenie szkoły, zmiana pracy, własny ślub itp.) i najczęściej okazuje się, że czarne scenariusze, które pojawiały się w naszej głowie nie mają najmniejszego odzwierciedlenia w rzeczywistości…. 
 
Aby zacząć wychodzić z własnej strefy komfortu trzeba nauczyć się podejmować twarde i zdecydowane decyzje. W jaki sposób to zrobić? Być może napisze o tym kiedyś w następnym artykule.
 
Temat stref komfortu został zaledwie zapoczątkowany na naszej stronie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, to daj nam znać, a napiszemy więcej artykułów poświęconych tej tematyce.
 
 
 
 
 

Komentarze   

+4 # Pozytywny facet 2013-06-25 22:00
Chętnie bym poczytał więcej artykułów o tej tematyce :).
Fajnie jest to wszystko opisane w tym artykule. Czasem faktycznie warto zaryzykować bądź zrezygnować z czegoś na innego dobra.
Pamiętam jak sam w szkole średniej, podjąłem taką ważną decyzję, rezygnując z "wydawania czasu" spędzanego przy komputerze wyłącznie na gry komputerowe, na naukę relacji damsko - męskich. Nie było to łatwe, ale wytrwałem w tym postanowieniu, dzięki czemu jestem teraz lepszą wersją samego siebie :).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Patryk Cużytek 2013-07-03 18:04
Wymówki to duża przeszkoda. Trzeba zacząć właśnie od tego, aby nasze wymówki namierzyć, a później skutecznie z nimi walczyć. Chociaż walka w tym przypadku to uświadomienie sobie tego, że są to właśnie głupie wymówki, które zatrzymują nasze marzenia.
Co jakiś czas każdy jest zmuszony do opuszczenia swojej strefy komfortu. Na przykład, kiedy idziemy na studia, boimy się tego, co możemy zastać, ale po jakimś czasie jest już ok, to samo jest z podjęciem zatrudnienia. Jeśli jednak nie jesteśmy zmuszeni, to ani nam się śni ośmielić się na opuszczenie strefy komfortu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin