Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

Szczęście

Szczęście, to temat bardzo interesujący temat, ponieważ każdy z nas definiuje je w inny sposób i ma na ten temat różne pojęcie. Jednocześnie jest to wartość uniwersalna do której osiągnięcia dążą wszyscy ludzie na naszej planecie, niezależnie od szerokości geograficznej. Jest kilka prostych rzeczy, które mogą sprawić, że poczujesz się od razu szczęśliwszy… Jakich? Zapraszamy do lektury!
 

10 prostych rzeczy, które sprawią, że będziesz szczęśliwszy (poparte badaniami naukowymi) Część 1.

Szczęscie 

 
Chciałbym być bardziej szczęśliwy i myślę, że nie różnię się w tej kwestii od większości ludzi. Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem będzie znalezienie kilku sposobów na to aby stać się bardziej szczęśliwym człowiekiem, a dodatkowo podeprzeć swoje propozycję badaniami naukowymi. W pierwszej części tego artykułu zaprezentuję Ci 5 prostych sposobów na to, abyś codziennie zaczął się uśmiechać szerzej i przede wszystkich szczerze. Pozostałe 5 zaprezentuję Ci w drugiej części.
 

1.Ćwicz więcej – 7 minut dziennie wystarczy.

 

Szczęscie

 

Być może słyszałeś ostatnio o tym jak media na całym świecie pisały o 7 minutowym treningu, który jest wystarczający abyś czuł się zdrowo. Jeśli do tej pory myślałeś, że ćwiczenia fizyczne, to rzecz na którą z braku czasu nie jesteś w stanie poświęcić ani chwili swojego cennego dnia, to być może najwyższy czas zmienić trochę podejście.
 
Ćwiczenia fizyczne mają bardzo pozytywny wpływ zarówno na nasze ogólne samopoczucie jak i na poczucie naszego szczęścia. Zostało naukowo udowodnione, że jest to skuteczna metoda na walkę z depresją. W książce Shawn Achor’s „The Happines Advantage” opisano eksperyment w którym pacjentów cierpiących na depresję podzielono na trzy grupy: leczonych lekami, leczonych ćwiczeniami fizycznymi oraz grupę w której obydwie te metody stosowane równocześnie. Wyniki tych badań okazały się być bardzo zaskakujące (przynajmniej dla mnie). Wszystkie trzy grupy osiągnęły podobną poprawę w kwestii swojego poczucia szczęścia, ale badania długoterminowe wykazały bardzo ciekawe fakty. Wszystkie trzy grupy zostały ponownie przebadane po okresie 6 miesięcy aby ocenić jaka część badanych doświadczyła nawrotu depresji. Z grupy ludzi leczonych wyłącznie za pomocą leków 38 procent badanych miało nawrót depresji.  Grupa leczona połączeniem obu metod wypadła nieco lepiej – jedynie 31 procent badanych miało nawrót choroby. Najlepiej wypadła grupa stosująca wyłącznie ćwiczenia fizyczne – jedynie 9% osób miało nawrót depresji!
 
Nie musisz mieć depresji aby móc zacząć czerpać korzyści z regularnego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia pomogą Ci się zrelaksować, zwiększyć potencjał Twojego mózgu oraz poprawić Twoją sylwetkę (nawet jeśli nie stracisz nic na wadze).
 
Badania opisane „Journal  of Health Psychology” wykazały, że ludzie którzy regularnie ćwiczą czują się lepiej w swoim ciele, nawet jeśli nie dostrzegają żadnej fizycznej jego zmiany. 
 
Wśród grupy 16 mężczyzn oraz 18 kobiet mierzono zmiany sylwetki, wagi, oraz ogólnego kształtu ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń 6x40 minut oraz czytania książek 6x40 minut. W obydwu przypadkach nie zmieniła się waga ciała ani sylwetka. Zmieniło się jednak postrzeganie własnej sylwetki przez uczestników eksperymentu. Po serii ćwiczeń zaczęli oceniać samych siebie jako bardziej atrakcyjnych
 
Ćwiczenia fizyczne mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu np. uwalniają proteiny oraz endorfiny przez co czujemy się szczęśliwsi co widać na obrazku poniżej:
 
Szczęscie
 
 
 

2.Śpij więcej – będziesz mniej podatny na negatywne emocje

 

Szczęscie

 

 

Powszechnie wiadomo, że sen pomaga naszemu ciało zregenerować się po każdym dniu co sprawia, że potrafimy być bardziej skupieni oraz produktywni. Okazuje się, że ma również bezpośredni wpływ na nasze poczucie szczęścia.
 
Po Bronson oraz Ashley Merryman w swojej książce „NutureShock” opisują w jaki sposób sen wpływa na nasze pozytywne nastawienie. Negatywne emocje są przetwarzane przez ciało migdałowate, pozytywne oraz neutralne poprzez hipokamp. Brak snu w większym stopniu odbija się na funkcjonowaniu hipokampu aniżeli ciała migdałowego. W wyniku tego niewyspani ludzie mają problem z przywoływaniem pozytywnych wspomnień, ale bez większego wysiłku przypominają sobie o tych negatywnych.
 
W jednym z eksperymentów, pozbawieni snu studenci mieli za zadanie zapamiętać określoną listę słów. Byli w stanie zapamiętać 81 procent słów kojarzących się negatywnie, takich jak „nowotwór”, ale tylko 31% procent tych, które kojarzyły się w sposób pozytywny lub neutralny, jak np. „blask słońca” lub „kosz”.
 
Uczeni z Uniwersytetu Columbia przeprowadzili kolejne badanie, które dowiodło bezpośredni wpływ braku snu na nasze wyczulenie na negatywne emocje. Używając narzędzi do rozpoznawania twarzy naukowcy badali jak uczestnicy eksperymentu reagują na pozytywne oraz negatywne emocje. Ci, którzy pracowali aż do wieczora bez przerw na drzemkę okazali się być bardziej wrażliwi na emocje takie jak strach czy też gniew. Jednocześnie nawet krótka drzemka ograniczała a nawet blokowała reagowanie na te negatywne emocje jednocześnie zwiększając ekspresyjność związaną z pozytywnym nastawieniem.
 
Oczywiście to jak dobrze (i jak długo) śpisz z bardzo dużym prawdopodobieństwem wpłynie na to w jaki sposób będziesz się czuł po przebudzeniu i jaki nastrój będzie Ci towarzyszyć przez resztę Twojego dnia. 
 

3.Przeprowadź się bliżej pracy – krótki dojazd do pracy jest więcej wart niż duży dom

 

Szczęscie

 

 

Droga jaką pokonujemy do pracy ma zaskakująco duży wpływ na nasze poczucie szczęścia. Pokonujemy ją dwukrotnie każdego dnia, pięć dni w tygodniu, więc w perspektywie czasu może mieć duże znaczenie w kwestii naszej szczęśliwości…
 
Według „The Art of Manliness” codzienne pokonywanie długiej trasy do pracy jest przez większość nas kompletnie nie łączone ze złym samopoczuciem:
 
„… podczas gdy bardzo wiele czynników nie wpływa w żaden znaczący sposób na nasze poczucie szczęścia, ponieważ jesteśmy w stanie się do nich przyzwyczaić, to nigdy nie będziemy w stanie w pełni zaakceptować trudności związanych z dotarciem do naszego miejsca pracy – ponieważ np. korki nie pojawiają się zawsze. Daniel Gilbert, psycholog z Harvardu powiedział ujął to słowami „Jazda w korku to inny rodzaj piekła każdego dnia.””
 
Staramy sobie to wynagrodzić poprzez posiadanie dużego domu albo lepszej pracy, ale te substytuty po prostu się nie sprawdzają.
 

4.Spędzaj więcej czasu ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi – nie pożałujesz tego na swoim łożu śmierci

 

Szczęscie

 

Brak kontaktu z rodziną oraz przyjaciółmi jest jedną z najważniejszych rzeczy, którą wypominamy sobie na łożu śmierci. Jeśli potrzebujesz dowodów na to, że utrzymywanie z nimi kontaktu ma ogromny wpływ na Ciebie, to znalazłem kilka ciekawych badań, które udowadniają, że ta kwestia może uczynić Cię szczęśliwszym już teraz. 
 
Czas spędzony z bliskimi osobami jest bardzo cenny jeśli chodzi o poprawę naszego samopoczucia nawet dla introwertyków. Wiele badań wskazuje na to, że czas spędzony z rodziną oraz przyjaciółmi w ogromnym stopniu wpływa na nasze ogólne poczucie szczęśliwości. Najbardziej podoba mi się to, w jaki sposób wytłumaczył to Daniel Gilbert, ekspert psychologii z Harvardu:
 
„ Jesteśmy szczęśliwi kiedy mamy rodzinę, jesteśmy szczęśliwi kiedy mamy przyjaciół, a prawie wszystkie inne rzeczy, które według nas dają nam szczęście tak naprawdę są jedynie sposobami na powiększenie rodziny i zdobycie większej ilości przyjaciół”.
 
George Vaillant kieruje projektem, który przez 72 lata badał życie 268 mężczyzn. We wnioskach ze swoich badań Vaillant napisał: „Jedyną rzeczą, która ma prawdziwe znaczenie w życiu są Twoje związki z innymi ludźmi”.
 
Z kolei badania opublikowane przez „Journal of Socio- Economics” pokazują, że nasze związki z innymi ludźmi są warte więcej niż 100 000 $.
 
„Używając Brytyjskiego wskaźnika zamożności odkryłem, że wzrost zaangażowania społecznego jest wart dodatkowe 85 000 funtów patrząc na to w kategorii satysfakcji z życia. Z drugiej strony wzrost dochodów tylko w niewielkim stopniu ma wpływ na nasze poczucie szczęścia”.
 
Myślę, że ostatnie zdanie jest doprawdy fascynujące „Z drugiej strony wzrost dochodów tylko w niewielkim stopniu ma wpływ na nasze poczucie szczęścia”.
 
Możemy więc zwiększyć nasz dochód o setki tysięcy złotych w skali roku, a i tak nie będziemy równie szczęśliwi niż gdybyśmy popracowali nad polepszeniem naszych więzi z innymi ludźmi. 
 
Badania opisane w „The Longevity Project” pokazują, że nasze związki i to w jaki sposób pomagamy innym ludziom są ważnymi czynnikami tworzącymi długie i szczęśliwe życie:
 
„Odkryliśmy, że jeśli uczestnik badania czuje iż ma rodzinę lub przyjaciół na których może liczyć w trudnych chwilach, to ta osoba będzie zdrowsza. Ci którzy czuli się kochani i otoczeni troską żyją dłużej.
 
Niespodzianka: nasze przewidywania okazały się być błędne. Oprócz wielkości sieci kontaktów, największą korzyść płynącą ze związków z innymi ludźmi jest pomaganie im. Ci, którzy pomagali swoim sąsiadom oraz przyjaciołom i rodzinie, wykazywali się wyrozumiałością i troską o innych, mieli tendencję do dłuższego życia i dożywania wieku starczego”.
 
 

5.Wyjdź na zewnątrz – szczęście rośnie na świeżym powietrzu!

 

Szczęscie

 

 

Shawn Achor w swojej książce „The Happiness Advantage” zaleca spędzanie czasu na świeżym powietrzu aby poprawić swój poziom endorfin w organizmie:
 
„Znalezienie chwili czasu aby wyjść na zewnątrz w trakcie ładnego dnia ma wiele zalet; badania pokazują, że już 20 minut spędzonych na zewnątrz w trakcie ładnej pogody nie tylko poprawia nastrój, ale wspomaga myślenie, poprawia pamięć i zwiększa wydajność w pracy…”
 
To dobra wiadomość dla tych, którzy twierdzą, że z racji bardzo napiętych grafików nie mają czasu na wprowadzenie nowych zwyczajów do swojego życia. Dwadzieścia minut to bardzo krótki okres czasu i jesteś go bezproblemowo w stanie wygospodarować.
 
Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Sussex również wykazują, że przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że czujemy się szczęśliwsi: 
 
„Przechadzka brzegiem morza w ciepły weekendowy wieczór jest  świetnym rozwiązaniem dla większości z nas. Okazuje się, że nasi badani wykazywali zwiększenie swojego poczucia szczęśliwości podczas przebywania we wszystkich odmianach środowiska naturalnego (poza terenem zabudowanym).”
 
Warto więc poświęcić chociaż chwilę na spacer.
 
Na dzisiaj tyle. Z chęcią przeczytam co o tym myślisz w komentarzach pod artykułem, a niedługo opublikuję kolejnych 5 porad z tej tematyki.
 
Autor: Krzysztof Król
 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin