Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

×

Uwaga

Musisz podać przynajmniej jeden adres email odbiorcy.

Energia Życiowa

Do realizacji swoich celów,  spełniania swoich pasji,  czy nawet przyrządzania  zwykłych posiłków, potrzebna nam jest energia życiowa, od jej ilości zależy jakość naszej pracy i zaangażowania. Kiedy jesteśmy ospali, zmęczeni, nasza praca jest słaba, źle wykonana, natomiast kiedy mamy dużo sił witalnych wszystko robimy z zaangażowaniem i energią, co się przekłada na późniejsze wyniki i efekty. Dlatego chciałbym żebyś poznał i dowiedział się jak efektywnie nią zarządzać, co się przekłada korzystnie na polepszenie jakości twojego życia, relacji, zdrowia.
 

 Rozwój osobisty: Energia życiowa 

Energia Życiowa  

 
Życie człowieka jest podzielone na różne sfery, praca, związki, pasje, żeby każda z tych sfer była rozwinięta i posuwała się naprzód, należy zasilić ją pewną ilością energii życiowej. Problem pojawia się wtedy kiedy mamy dobre chęci ale brakuje nam siły do zmiany. W tym artykule skupie się nad tym jak odzyskać utraconą energie, siłę oraz jak mądrze nią zarządzać.
 

1. Nawyki.

 

Energia Życiowa

 

 

Nawyki są wszechobecne w naszym życiu. Nasz charakter jest sumą naszych nawyków, bez nich nie poradzilibyśmy sobie w życiu, ułatwiają nam wszystko począwszy od mycia zębów, po jazdę samochodem a na jedzeniu kończąc. Wszystko jest dobrze do momentu kiedy tworzymy je świadomie, ale większości przypadków jest to wypadkowa powtarzanych czynności, które wykonywaliśmy od dłuższego czasu a kiedy zdajemy sobie sprawę że to jest nawyk często nie mamy wewnętrznej siły żeby cokolwiek zmienić.
 
Zastanów się zanim będzie za późno, jakie masz nawyki? które z  nich kradną twoją cenną energię, może przesiadujesz godzinami na Facebooku, albo oglądasz bezproduktywnie tv, plotkujesz, zbyt krótko śpisz, jesz duże ilości słodyczy. Zacznij zmieniać świadomie swoje zachowanie, o pewnej metodzie zmiany nawyków napisze osobny artykuł. Energochłonne nawyki podkradają nam energię życiową i są często wykonywane nieświadomie. Zastanów się, które z twoich nawyków zabierają Ci cenny czas i okradają z energii życiowej, źle wpływają na stan zdrowia i pogarszają samopoczucie.
 
 

2. Stłamszone emocje.

Energia Życiowa
 
Urazy. One, za sprawą stłumionych uczuć, które za nimi stoją, blokują mnóstwo życiowej energii. Jest ona zużywana na bronienie się przed przeżywaniem trudnych uczuć zamiast na coś konstruktywnego. Uwolnij starą energię, na przykład pisząc listy do ludzi, wobec których żywisz urazę, albo ćwicz wybaczanie, wszystkim którzy wyrządzili Ci w życiu coś złego, pamiętaj robisz to dla siebie nie dla nich ty masz czuć się dobrze, kiedy ty płaczesz  ta osoba dobrze się bawi.
 

3. Brak porządku. 

Energia Życiowa
 
Chaos na biurku w domu, w pracy, brudny samochód, wszystko jest odzwierciedleniem umysłu, więc jeżeli tam jest spokój w otoczeniu również będzie porządek. Życie w harmonijnej przestrzeni, gdzie panuje ład wycisza, daje jasność i pomaga w gromadzeniu witalnej energii.
 
 

4. Twoje najbliższe otoczenie. 

Energia Życiowa
 
Zastanów się jakimi ludźmi się otaczasz, często powstrzymuje nas przed zmianą nasze otoczenie. Czy Ci ludzie wspierają twoje dobre czy złe nawyki, jesteś sumą pięciu ludzi z którymi spędzasz większość czasu. Toksyczni ludzie nic  bardziej nie osłabia jak towarzystwo ludzi, którzy ci źle życzą, narzekają, marudzą, krytykują czy są pełni agresji. Bilans takiego spotkania jest zawsze ujemny. Dbaj o dobór towarzystwa.
 

5. Atakowanie samego siebie

Energia Życiowa
 
Jeżeli nie jesteś swoim najlepszym przyjacielem, kimś komu możesz zaufać to stajesz się swoim wrogiem, krytykujesz sam siebie, stajesz sobie na przeszkodzie w drodze do sukcesu a nic nas nie pozbawia sił jak samokrytyka. Zwróć uwagę na to jakie słowa do siebie wypowiadasz. Jeśli są one krytyczne, ranisz siebie a twoja energia potrzebna, by realizować swój potencjał, maleje.
 
 

6. Nie dbanie o siebie

Energia Życiowa
 
Kiedy człowiek bagatelizuje sygnały od swojego ciała związane z przemęczeniem, dochodzi do kryzysu i choroby. Brak snu, właściwego odżywiania, ciągły stres to wszystko kumuluje się i wpływa na obniżenie poziomu energii życiowej.
 
Podsumowując, temat energii życiowej jest punktem wyjścia we wszystkich innych kwestiach, bez niej nie jesteśmy w stanie nic zrobić z naszym życiem czujemy tak jak gdybyśmy wychodzili na wielki szczyt ale patrząc w dół ciągle znajdowalibyśmy się w tym samym miejscu kręcąc się w kółko. 
 
Autor:  Mateusz Marcinkowski
 
 
 

Komentarze   

+4 # Malina 2013-12-30 18:08
Bardzo fajny i wartościowy materiał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin