Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

×

Uwaga

Musisz podać przynajmniej jeden adres email odbiorcy.

zwiazeknaodlegloscWiele par skazanych jest na związek na odległość, inne decydują się na niego świadomie. W jednym i drugim przypadku należy postępować w odpowiedni sposób, by relacje nie uległy ochłodzeniu a uczucia nie straciły na sile...

 

 

Co zrobić, by związek na odległość miał sens?

Z poprzedniego artykułu mogliśmy się dowiedzieć, kiedy można angażować się w związek na odległość, a kiedy jest on wykluczony i pozbawiony sensu. W tym tekście przeczytasz natomiast, co robić, by taki związek się nie rozpadł i by relacje układały się poprawnie…

Niby związki…

Wiele osób nie wyobraża sobie, że można być szczęśliwym w związku na odległość. Uważają oni, że osoby, które żyją osobno nie mogą tworzyć prawdziwej pary, bo na przykład nie mogą ze sobą często współżyć. Tymczasem praktyka pokazuje, że pary, które dzielą ze sobą wspólne życie, również nie uprawiają seksu często, bo po pracy i wypełnianiu obowiązków w domu nie mają ochoty i siły na łóżkowe igraszki. Poza tym, często ludzie działają sobie na nerwy, wzajemnie obwiniają się o niepozałatwiane sprawy czy też kłócą się w kwestii urządzania mieszkania, remontów, utrzymywania czystości itp. Osoby, które mieszkają osobno nie mają tego typu problemów. Doceniają jeszcze bardziej swoją drugą połówkę, nie tracą czasu na kłótnie, są dla siebie bardziej wyrozumiali i czuli.

zwiazkinaodleglosc

Niepewność podjętych decyzji…

Jednak dzielący dystans, brak bliskości w trudnych momentach i różne problemy, z którymi muszą borykać się na co dzień powoduje, że muszą włożyć wiele wysiłku, by utrzymać więź, która ich łączy. Dla początkujących par, utrzymanie tej więzi stanowi swego rodzaju wyzwanie, dlatego potrzebują oni z jednej strony silnego potwierdzenia, że decyzja, którą podjęli jest słuszna. Z drugiej strony potrzebują oni rad, jak poradzić sobie w pierwszych miesiącach rozłąki, gdy zwykle przychodzą pierwsze kryzysy.
 
zwiazkinaodleglosc

Osobne życie…

Pierwszą podstawową rzeczą jest samo nastawienie. Samo osobne życie to nie koniec świata, niesie oczywiście ze sobą wiele zmian, jednak nie powoduje, że tracimy na zawsze drugą stronę. Rzadsze widywanie się może wyjść również na dobre relacjom, zwłaszcza gdy osoby potrzebują dużo swobody w związku.

Chciał(a)byś poszerzyć swoją wiedzę na temat związków? Przeczytaj koniecznie bestselerową książkę Krzysztofa Króla "Księga związków, podrywu i seksu".  

Strach przed zdradą

Wielu osobom wydaje się, że osobne życie spowoduje, że ich dotychczasowy partner przestanie być im wierny. Owszem zdarza się, gdy na przykład ktoś był trzymany przez dłuższy czas pod kloszem i nagły przypływ wolność i brak jakiejkolwiek kontroli spowodowały, że zapomniał o swoich hamulcach i zaczął szukać przygód na jedną noc. Jeśli mowa jest o prawdziwym związku, w którym ludzie kochają i szanują się wzajemnie i nie są ze sobą z powodu jakiegoś przymusu takie sytuacje nie zachodzą. Powód dla którego, partner zaczyna nas zdradzać, jak tylko znikniemy mu z oczu nie wynika z samego zostawienia go, a z niezdrowych relacji, w których tkwiliśmy.

 

zwiazkinaodleglosc

Przyzwyczajenia i rytuały

Każdy związek charakteryzuje się tym, że ma swoje specyficzne przyzwyczajenia i rytuały. Dlatego też należy je pielęgnować. Takim przyzwyczajeniem jest na przykład dawanie sobie buziaków na dobranoc, zamiast tego można przesłać smsa z buziaczkiem i życzeniami miłej nocy.

Częsty kontakt

O tym nie trzeba nikomu przypominać. W związku na odległość ważniejsze są nieraz krótkie smsy czy rozmowy, niż długie godziny wiszenia na telefonie. Regularne pisanie e-maili, codzienne wysyłanie sms-ów czy rozmowy przez skypa powinny być nieodzownym elementem codzienności. Takie rzeczy sprawiają, że czujemy, jakby druga osoba siedziała tuż obok za ścianą, przez co zmniejsza się zdecydowanie uczucie samotności i braku bliskości.

Niespodzianki

Dużym plusem, który doskonale poprawia relacje osób, żyjących w związku na odległość jest sprawianie niespodzianek np. wysyłanie jakiś drobiazgów pocztą (np. jakiś majteczek, słodkości), przesyłanie smsów na dobranoc czy przyjeżdżanie do ukochanego, gdy ten się zupełnie tego nie spodziewa. Radość z takich niespodzianek jest nieoceniona.

zwiazkinaodleglosc

Zsynchronizowanie

Wielu specjalistów z zakresu relacji damsko-męskich (m.in. brytyjska seksuolog Danise Knowles) jest zdania, że w związku na odległość bardzo ważne jest zsynchronizowanie. Partnerzy, których dzielą kilometry powinni w tym samym czasie np. słuchać swoich wspólnych, ulubionych utworów muzycznych lub oglądać ten sam film. Na ile jest to skuteczne trudno ocenić, jednak warto wypróbować również taką metodę.

Rozwiązywanie konfliktów

Inną rzeczą, która ułatwia zdecydowanie życie w związku na odległość jest umiejętność rozwiązywania konfliktów. Nie powinniśmy nigdy rzucać słuchawką. Gdy nie widzimy przed sobą partnera, jego reakcji i mimiki z większą łatwością dajemy upust swojej złości i wykrzykujemy zbyt wiele niechcianych słów. Musimy w takich wypadkach nauczyć się panować nad sobą i odłożyć dyskusję na inny termin, gdy wywołuje w nas zbyt wiele negatywnych emocji. Dzięki temu możemy spokojnie przemyśleć to, co naprawdę chcemy powiedzieć partnerowi i unikniemy ranienia go przykrymi słowami.
 
zwiazkinaodleglosc

 Planowanie

Autor książki „Przewodnik dla par żyjących na odległość”,  dr Gregory Guldner uznał, że główną przyczyną rozpadów związków na odległość jest działanie bez planu i rutynowych czynności. Zdaniem Guldnera bardzo ważne jest, aby ustalić od samego początku zasady dotyczące tego, jak często partnerzy będą się ze sobą kontaktować i co jaki czas będą się wzajemnie odwiedzać.

Chciał(a)byś poszerzyć swoją wiedzę na temat związków? Przeczytaj koniecznie bestselerową książkę Krzysztofa Króla "Księga związków, podrywu i seksu".  

Komentarze   

0 # weronika 2015-06-21 20:17
Mój ,,przyjaciel" mieszka w Poznaniu a ja nie daleko Krakowa . Bardzo się lubimy i chcemy być kimś ważniejszym niż tylko przyjaciele. Chciałabym się spytać , czy warto być z nim . Proszee pomocy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Piotr 2015-07-10 22:47
Miałem taki sam dylemat, ale zaryzykowalem i bylo warto ;-) najgorsze ze mieszka na drugim końcu Polski ;/ jestem z nia prawie 2 lata, znam jej rodziców a ona moich. Jeśli zdecydujesz sie na ten związek życzę Ci wytrwałości ;-) Czasem warto ryzykowac :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin