Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

Radzenie sobie z depresjąDepresja - często nie mamy pojęcia jak sobie z nią radzić. Radzenie sobie z depresją to jedna z podstawowych umiejętności w życiu. Już za chwilę poznasz skuteczny sposób walki z depresją. 

 

Aby wytworzyć w sobie pewne emocje – musisz zapewnić 3 rzeczy:

 

1.     Odpowiednią fizjologię i postawę
2.     Skupienie umysłu na odpowiednich rzeczach
3.     Odpowiedni język – jakich słów używasz
 
Jak się teraz czujesz – uśmiechnij się i pomyśl o wspaniałym poranku w najbliższą sobotę, kiedy słoneczne promienie, delikatnie przebudzą Cię z głębokiego, długiego snu.

Wejście w stan depresji.

Jak bardzo czujesz, że jesteś w depresji w skali od 0-10, gdzie 10 jest stanem, w którym chcesz się zabić, a zero że w ogóle nie jesteś w depresji.
 
 
_1079755_depressed300

 
Musisz wejść w stan, w którym jesteś w depresji, żebyś mógł zwrócić uwagę na to jak zachowuje się Twoje ciało. Pokaż mi jak to się robi, bo ja nie jestem ekspertem od robienia tego. A teraz podwój ten stan, jakkolwiek potrafisz. Skup się na tym, na czym skupiasz Się jak jesteś 2x bardziej w depresji. Powiedz sobie to, co sobie mówisz, gdy jesteś 2x w depresji. Użyj tego tonu głosu, którego używasz, gdy jesteś w depresji. Na ile teraz jesteś w depresji – w skali od 0 do 10. Zostań w tym stanie.
 
 
Zwróć uwagę na swoje ciało. Głowę trzymasz w dół. Ciało zwieszone. Oddech płytki. Ramiona w dół. Napięcie w całym ciele. Na czym koncentrujesz swoje myśli – na braku szczęścia, na tym, czego nie masz, co straciłeś. Co sobie przedstawiasz przed oczami. Widzisz łzy, czasem nie możesz ich powstrzymać? Nie ufasz ludziom? Dostrzegasz wszystkie rzeczy, które musisz zrobić, aby być w depresji? To nie jest proste – wymaga od Ciebie dopasowania trzech rzeczy, które wymieniłem na początku – fizjologii, nastawienia i słów, którymi myślisz.

 

homepageImage

 

Teraz zostań w tym stanie – przestań się kurwa śmiać. Przestań się śmiać suko. No kazałem przecież pozostać w tym stanie!!! Ok., podnieś głowę do góry, tak jakbyś chciał powiedzieć – nie wkurwiaj mnie! Dalej to czytasz? Tak, teraz jesteś trochę wkurzony – to jest normalny cykl, przeplatania depresji ze stanem zdenerwowania, potem znowu wracasz do depresji i tak w kółko. I pewnie jesteś w tym dobry, bo trenowałeś przez długi czas. Jest to stan, w którym z czasem zaczynasz czuć się komfortowo. Gniew jest sposobem na chwilowe przerwanie stanu depresji, w którym czujesz się słaby. Doskonale wiesz jak teraz wrócić do depresji. Zauważ, że to są schematy. Możesz z powrotem wrócić do stanu depresji, do poziomu 9 (nie radzę dochodzić do 10) :) Na czym się skupiasz, zwróć uwagę na czym skoncentrowane są Twoje myśli. Co sobie mówisz? Że jesteś żałosny, że życie jest do dupy. Powiedz sobie takim tonem głosu to co myślisz. Myślisz płaczącym głosem. Jeśli teraz ktoś próbuje Cię wyciągnąć z tego stanu – reagujesz na jego próby gniewem. Próbujesz bronić swojego wspaniałego stanu zdołowania. Ten stan zaspokaja Twoje potrzeby zainteresowania innych, wyjaśnia dlaczego Twoje życia nie wygląda w ten sposób w jaki być chciał

 
 
Wróć z powrotem do tego poranku, słonecznego, gdy promienie delikatnie wybudzają Cię z długiego snu. Teraz możesz się uśmiechnąć. Tak wstań, rozprostuj swoje ręce nogi, podnieś wysoko głowę, wyprostuj łopatki. Tak, jesteś dumnym i szczęśliwym człowiekiem. Zauważasz zmianę swojej postawy, swoich ruchów, myśli. To proste. Zwróć uwagę na reakcję swojego ciała na to co myślisz. Zarówno Twój umysł jak i Twoje myśli są połączone. Stan całkowitego spełnienia i szczęścia również działa w ten sam sposób.

 

Happy_PEOPLE

 

Wyobraź sobie, ze jesteś w stanie całkowitego spełnienia, albo lepiej – zaraz przed chwilą całkowitego spełnienia, niech to będzie moment szczytowy Twojego szczęścia. Pamiętasz takie uczucie, możesz wejść teraz w taki sam stan – emocjonalnie? Spróbuj wkroczyć w ten obraz, tak jakbyś tam teraz był. Oddychaj w sposób, w jaki wtedy oddychałeś… Skup się na tym, na czym wtedy skupiałeś swoje myśli. Zobacz to, co wtedy widziałeś, usłysz to, co wtedy słyszałeś. Co teraz czujesz… pewnie ciężko czyta Ci się kolejne litery… Teraz wróć do depresji… no spróbuj… no dalej… ciężko? Pewnie wolisz stan, w którym jesteś szczęśliwy od stanu depresji… Po prostu Twój umysł nie pozwala Ci teraz na to. Ma zamiar skupiać się na czym przyjemniejszym… i dobrze – właśnie tak masz sobie radzić z depresją.

 
Pomyśl teraz, że nastawienie swojego umysłu możesz kierować na co tylko chcesz. Zastanów się teraz jak te stany wpływają na Twoje życie. Ok., depresja da Ci zainteresowanie innych, da Ci trochę wytłumaczenia niepowodzeń, ale jeśli sięgniesz wstecz jeśli chodzi o Twoje życie to zobaczysz, że ona zawsze przynosi tylko negatywne skutki.

Stan, w którym jesteś szczęśliwy natomiast przyciąga do Ciebie ludzi, również kobiety. Sprawia, że zawsze po nim pojawia się coś dobrego.
 
Zauważ, że masz wpływ na te stany. Jeśli jesteś teraz świadom, jak działa Twoje skupienie, emocje, fizjologia Twojego ciała i to, o czym myślisz, to możesz zawsze w chwilach zwątpienia zauważyć to. Spojrzeć na sytuację z zewnątrz, że tak naprawdę to są Twoje chwilowe myśli i za kilka godzin będziesz mieć już zupełnie inne podejście do tych spraw.

 

three-happy-teens

 

Pomiędzy stanami możesz przechodzić w kilka sekund. Dawniej robiłeś to nieświadomie. Teraz możesz nauczyć się świadomie panować nad swoimi emocjami… Chyba nie muszę Ci tłumaczyć jaki wpływ będzie miało to na Twoje stosunki z kobietami… co dopiero na całe Twoje życie.

 
Dodatkowo – jeśli w Twoim otoczeniu masz znajomych, którzy są w takim samym stanie depresji – to czujecie się ze sobą połączeni – czujecie wspólne problemy… Nikt z was wtedy nie wychodzi z tego stanu – czujecie wspólne problemy. Będziesz musiał zmienić to otoczenie.
 
Anthony Robbins wymienił 7 niezbędnych elementów, aby wykreować trwałe zmiany w swoim zachowaniu.
 
1.     Musisz zrozumieć swoje emocje (fizjologię, skupienie umysłu i słowa, których używasz).

2.     Musisz przerwać ten schemat. Zrobić coś całkowicie wybijającego Cię z negatywnego stanu (np. energicznie wstajesz, zaczynasz się uśmiechać, prostujesz sylwetkę, myślisz o czymś zwariowanym, z humorem,  niespotykanym słownictwem (np. przekleństwa, których nie spodziewasz się usłyszeć)).

3.     Znajdź dobry powód, aby zmienić swoje emocje – np. co chciałbyś mieć i co będziesz mieć dzięki temu, że będziesz szczęśliwszy.

 

 

happy_people300

 

 

4.     Spójrz na problem z innej strony – depresja nie jest Twoim problemem, ale jej powody – emocje, rzeczy, uczucia, których Ci brakuje. Depresja tylko daje Ci do zrozumienia, czego brakuje w Twoim życiu.

5.     Stwórz sobie alternatywę w przeżywaniu emocji – zamiast wpadać w depresję naucz się przeżywać niesamowity stan szczęścia, który będzie nadzieją na zaspokojenie potrzeb, którego Ci brakuje. Niech to będzie nadzieja na to, co zmienisz w swoim życiu i podniecenie, że już dzisiaj możesz zacząć

6.     Utrwal w sobie nowy sposób myślenia, nowe zachowania. Na to potrzeba trochę czasu – ale zobaczysz, że na całe życie nauczysz się radzić sobie z problemami.

7.     Powiąż tą zmianę z czymś ważniejszym – z nadzieją na ogromną zmianę w Twoim życiu. Będziesz czuł wtedy powód, dla którego warto…
 
Na początku może być Ci trochę trudno zapanować nad swoimi emocjami – zobaczysz jednak jak ogromne korzyści uzyskasz dzięki temu. Twój organizm powoli zacznie sam przyzwyczajać się do tego typu zmiany i z czasem automatycznie będzie radził sobie z depresją. Pamiętaj, że dla każdej zmiany Twój umysł potrzebuje nawet ok. trzech tygodni, aby ją utrwalić. Daj sobie trochę czasu i pracuj nad sobą.

Komentarze   

-26 # Maria 2011-12-26 22:01
Jesteś popierdolonym człowiekiem ;/ Nie wiem czemu twoja strona wyskakuje tak wysoko w rezultatach dla 'jak wyjść z depresji'... Jesteś ludzkim gównem, które tylko szkodzi ;/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # P210 2012-05-18 09:50
Twoje Ego tak do Ciebie mówi głosem wewnętrznym , prawda? Gdzieś , kiedyś stało się coś co spowodowało że widzisz ludzi właśnie takimi - bo część Ciebie widzi siebie w ten sposób... wiesz co jest piękne w życiu??? ŻE ZAWSZE WSZĘDZIE MOŻESZ WSZYSTKO ZMIENIĆ..jeśli chcesz...pozdra wiam i powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Remi 2012-01-31 21:23
Według mnie to jest tylko zmienienie stanu co jest bardzo wazne( według mnie swego rodzaju lekarstwo) a to co człowiek dalej zrobi, czy podejmie jakiekolwiek działania w ustaleniu, usunięciu i profilaktyce przyczyn depresji, leży w jego kwestii. Nikt tu nie będzie uzalal sie nad tobą ze masz depresję i prawil 20 tomowe wywody na ten temat bo są juz inne miejsca szczegółowo temu poświęcone:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Remi 2012-01-31 21:28
Przy okazji tego komentarza swietnie widać jak na dłoni sytuacje opisana powyżej: gniew, bezradność, gniew. Rzeczywiście jestes w depresji i potrzebujesz fachowej pomocy, dla własnego dobra udaj sie z tym do specjalisty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Bylicia 2012-02-13 21:46
Ten artykuł... Mi pomógł! Jest trochę skomplikowanie i zawile napisany, jednak wiem, co autor miał na myśli.
Dowiedzialam się też czegoś o sobie samej - ja muszę mieć receptę na depresję. Jeden, mały znak. Jedna mała czynność . I tą czynnością jest " Zrobić coś całkowicie wybijającego Cię z negatywnego stanu (np. energicznie wstajesz, zaczynasz się uśmiechać, prostujesz sylwetkę, myślisz o czymś zwariowanym, z humorem, niespotykanym słownictwem (np. przekleństwa, których nie spodziewasz się usłyszeć)). "
Po prostu wierzę, że to mnie uleczy. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Remi 2012-03-03 09:22
Bylicia, dokładnie:) teraz wystarczy skupić sie na tym do czego w życiu dazysz!:) powodzenia:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # marekdaniel 2012-04-08 14:01
ja mam depresje przez kobiete bo mnie odrzucila, potraktowala mnie jak kogos gorszego,,nie radze sobie z zyciem i nie wierze w siebie,, i prawda jest taka ze wszystko to tylko i wylacznie stan mojego umyslu,,,jesli bym wierzyl ze pokieruje swoim zyciem byloby inaczej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # P210 2012-05-18 09:46
nie masz depresji przez kobietę, to jest nie możliwe..masz "depresję" przez Ciebie..bo Twoje przekonania są niekorzystne... uzależniłeś swoją wartość od jej zdania - "ona potraktowała mnie jak kogoś gorszego" : i co z tego?? masz "depresję" gdy sam uważasz się za takiego - wtedy potwierdzasz to co Twoja kobieta powiedziała i deprecha gotowa.. zresztą sam sobie odpowiedziałeś co musisz zrobić by już nikomu innemu nie oddawać kontroli nad swoim życiem... zastosuj to... powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # @kasia 2012-04-22 17:07
popierdolone czy nie, warto się postarać aby te QRWE depresje pokonać!!! własnie, że będę te szmate DEPRECHE karmić pewnościa siebie, uśmiechem , radościa i szczęściem a niech QRWA cierpi!!! bo ja mam zamiar być szczęsliwa!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # tomek2007 2012-04-28 07:14
rozbawił mnie ten artykuł i powiem że znacznie poprawił mi sie humorek;]
Jenak ja przywiązałem się do tego stanu...
Utrwaliło mi sie przekonanie że tego czego tak naprawdę pragnę mogę dostać chyba jedynie będąc właśnie w takim stanie.To mnie chyba tylko trzyma...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # ela 2012-07-10 20:51
Depresja to choroba, ma swoje przyczyny - czasem wielkie tragedie i na to stwierdzenia typu "pomyśl o promiennej sobocie, kiedy wstajesz po długim śnie" niczego nie rozwiążą. Ludzie, którzy napisali, że coś im to dał ten artykuł nie mają depresji, raczej chwilowo doła...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Grzegorz Cieślik 2012-10-03 13:26
ela - depresja to nie choroba, dlaczego powtarzasz schematy, które ktoś kiedyś
Ci zainstalował i bezmyślnie w nie wierzysz? zastanów się zanim komuś krzywdę zrobisz tym CHORYM PRZEKONANIEM... teraz juz wiesz czym trzeba się zająć?? :) pozdrawiam i służę pomocą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # SantaMartin 2012-11-25 12:17
Z depresji nie wychodzi się od razu tak za pstryknięciem palców, trzeba "aktywnie czekać" jak się z niej całkowicie wyjdzie. Najważniejsze tak jak autor tu w dość drastyczny sposób przedstawił walczyć ze złym nastrojem i nastawieniem. W wychodzeniu z depresji będziecie na przemian z niej wychodzić i znowu w nią wpadać bo nie da się tak od razu z niej wyjść, najważniejsze to cały czas próbować i się nie poddawać w końcu bycie w dobrym nastroju będzie coraz dłuższe i dłuższe a wpadanie już w dołek a nie depresję coraz krótsze, aż wreszcie w końcu dojdziecie do stanu równowagi - kiedy będziecie funkcjonowali jak każdy inny "zdrowy" człowiek - raz na kiedyś będziecie mieli poprostu zły humor, zły dzień.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Malgosia 2013-01-10 12:22
Ze mna jest dokladnie tak samo. Raz placze i nie wychdze po kilka dni ze sypialni,a raz czuje zlosc ze nic mi w zyciu nie wychodzi,a potem placze od nowa. Jestem w takim stanie od kilku lat. Dzieci trzymaja mnie przy zyciu i to dla nich coraz czescieprzerywa m ten stan w ktorym jestem. Wychodze na spacer i sparwiam dzieciom radosc. Robie to spontanicznie. Faktem jest ze wtedy na dluzszy czas poprawia mi sie "humor",ale po jakims czasie znow wraca dol.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # marlena 2013-03-25 20:32
Witam serdecznie wszystkich... Tylko ten co ma lub przezył depreję moze nas zrozumiec.Mi jest tez ciężko w głowie mam złe mysli ale staram sie zastępować je dobrymi ale nie jest to proste.Wiem ze trzeba pozytywnie mysleć ale czasami zastanawiam się po co i tak kazdy z nas kiedyś umrze jeden w wypadku drugi na jakąś chorobę,i po co my wogole zyjemy.niemam zle w zyciu ale wydaje mi się ze brak pracy i kontaktu z ludzmi wykonczył mnie kazde wyjscie z domu to lęki i strach mocne bicie serca i tak dalej.To gówno we mnie weszło i jeszcze mam chłopaka który nie rozumie jak mozna mieć depresje skoro nie musze pracować,i który mnie jeszcze bardziej dołuje mówię mu zeby mnie zabrał do psychiatrii to On mi załuje kasy na to.Niewiem co się tez porobilo z moim sercem bo jakoś zle mi caly czas muszę iść na badania i niewiem co bedzię.ile bym dała za to zeby znalazł sie ktoś uczciwy i dobry w moim zyciu który mi pomoze z tego wyjść i po jakimś czasie bym sie smiała z tego ze miałam depresje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # alexander9999 2013-04-03 11:26
Pomozcie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Jakub78 2013-05-21 09:40
Artykuł jest do d... Mam od wielu lat przewlekłą depresję nerwicową, a głowną przyczyną jest nieśmiałość, poczucie gorszości i koszmarna samotność od dzieciństwa (mam 34 lata). Moje życie jest jednym wielkim cierpieniem i pustą egzystencją. Jestem wieloletnim bezrobotnym. Moja sytuacja jest o wiele gorsza od innych osób z depresją, bo tu nie chodzi tylko o chorobę, ale o przegrane całkowicie życie. Ratunku !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Iwona 2013-06-11 21:05
Jakub78 uwazam ze nie powinienes utozsamiac sie z negatywnymi mysĺami o sobie.To ze jestes
niesmialy wcale nie oznacza ze jestes gorszy.Przejmij odpowiedzialnos c za wlasne zycie.W depresji
wazne jest nie obwiniac sie za wszystko.Sa rzeczy na
ktore nie mamy wplywu.Zyj Tu i Teraz i walcz o swoje zycie bo nikt tego za
Ciebie nie zrobi.


nie mamy wplywu. Zycie jest tu
i teraz jezeli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Patrix29 2013-08-18 16:24
Glupi tekst jeszcze glupszego typa, bez kitu kim ty kurwa wogole jestes?? bolec kolec stolec :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin