Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

perfect dating

W poprzednim moim artykule „Szkoła uwodzenia – POZNAĆ KOBIETĘ” opisałem mój test na wzbudzenie emocji u kobiety. Artykuł wzbudził zainteresowanie Pauliny, która określiła ten test w komentarzu jako MANIPULACJA. Czy rzeczywiście była to manipulacja? Sprawdźmy jak bardzo Paulina się myli…
 

Szkoła uwodzenia – Tekst na podryw czy manipulacja?

 

Perfect dating 

 
Słowo MANIPULACJA pochodzi od łacińskiego słowa „manus pellere”, co oznacza „trzymać dłoń w czyjejś dłoni”. Przeanalizujmy ogólnie części składowe manipulacji:
- rozmowa 
- dotyk 
- spojrzenie
 
Ogólnie to przekaz werbalny i niewerbalny. Te składowe nazywamy KOMUNIKACJĄ. Przekazywaniem informacji. Komunikowaniem się. Czyli manipulacja = komunikacja. Komunikacja jest dozwolona a manipulacja nie?  Manipulujesz każdego dnia!!! I o tym Paulina zapomniała. A może wręcz przeciwnie…
 

MANIPULUJEMY NAWET O TYM NIE WIEDZĄC

 

Perfect dating

                            

Z lingwistycznego punktu widzenia każda forma wymiany znaków oraz dźwięków to forma manipulacji. Z psychologicznego punktu widzenia cały czas manipulujemy innymi. Robimy to po to, aby przeżyć. Przykładem najprostszej manipulacji jest wizerunek. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych.
 
Manipuluje każdy człowiek. Robi to po to aby przeżyć (przetrwać). Paulino, czy tego chcesz czy nie, to w życiu codziennym każdy z nas, na każdym kroku stosuje manipulację świadomie bądź nie i nie ważne czy jest to tekst na podryw czy prośba o przysługę.
 
Przykłady..?
 
Dlaczego kobiety noszą buty na wysokim niewygodnym obcasie?
 
Z jakiego powodu malujesz sobie usta?
        

TO KOBIETY TEŻ MANIPULUJĄ ? 

 

Perfect dating
 
Zakładam Paulino, że byłaś kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej do szkoły lub pracy. Przypomnij sobie jakie informacje na swój temat przekazałaś drugiej stronie?
 
Czy wspomniałaś o swoich wadach? O tym, w czym nie jesteś dobra? Wymieniłaś swoje porażki? Zakładam się że nie. Komunikowałaś się z  rozmówcą tak, by pokazać się z jak najlepszej strony. Zataiłaś część informacji i może nawet wyolbrzymiłaś pewne fakty z Twojego życia. Paulino – jesteś manipulatorką
 
Jeśli na przykład ktoś grozi, że Cię skrzywdzi, czy nieetyczne dla Ciebie byłoby takie wmanewrowanie tego człowieka, żeby znalazł się w sytuacji, w której będziesz mogła uciec? 
 
                                                                  

MANIPULACJA = KOMUNIKACJA

 

Perfect dating

 

To już wiemy. Więc tekst na podryw lub działanie dążące do wywołania jakiejś reakcji jest częścią naszego życia. Czy chcesz mi Paulino powiedzieć, że nie komunikujesz się z innymi ludźmi? 
 
W Twoim komentarzu napisałaś:
 
- „zalatuje manipulacją”   -  to już chyba wyjaśniliśmy, że jest to oczywiste.
- „Poza tym ja bym się więcej z takim facetem nie umówiła.”  -  pobożne życzenie.
- „Wciągniecie do parku nocą bym uznała za bardzo nierozsądne posunięcie”  - gdzie w moim tekście padło słowo „wciągnięcie”?  To słowo sugeruje użycie siły, wbrew woli drugiej osoby.   
 
Droga Paulino, na każdym kroku stykamy się z wypaczaniem ocen, wykorzystywaniem czyjejś słabości, graniem na uczuciach, fałszowaniem rzeczywistości…więc zniekształcanie czyjejś wypowiedzi jest co najmniej nierozsądne. Paulino – Twój komentarz to zwykła manipulacja…pozdrawiam :)
 
                                                                  
autor : Grzegorz Cieślik
 

Komentarze   

0 # Medard 2012-12-04 21:57
„Poza tym ja bym się więcej z takim facetem nie umówiła.” - pobożne życzenie. Jakie pobożne życzenie? Dlaczego na stronach tego typu staracie się udowodnić, że tylko Wasz scenariusz musi się sprawdzać? Jeżeli dziewczyna tak napisała, jest wielce prawdopodobne, iż właśnie w ten sposób by postąpiła. Niestety po raz kolejny uwidacznia się tu zjawisko dobrze opisane w psychologii społecznej, tzn. traktowanie grupy obcej (w tym przypadku kobiet) jako bardziej jednorodnej niż własna. Innymi słowy: my faceci między sobą się różnimy, natomiast kobiety rzekomo w swoich preferencjach i konstrukcji psychicznej są do siebie z gruntu rzeczy podobne. Tymczasem one różnią się między sobą tak znacznie, jak my. Mają różne preferencje co do typu podobających im się mężczyzn, nie na każdą działają te same rzeczy, itd. Jako psycholog czytam czasami tego typu rzeczy z przerażeniem wręcz, gdyż prowadzą do bardzo szkodliwych uproszczeń, itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Grzegorz Cieślik 2012-12-05 20:30
Skąd wiesz , że sie nie umówiła już z "facetem" który wzbudził w niej cudowne emocje, wspaniałe samopoczucie i pokazał wyrozumiałość?? ? Widzisz to Ty zaprzeczając temu, starasz sie udowodnić, że masz rację. Wieksze prawdopodobieńs two jest, że sie umawiała już z takim niż z facetem, który ją obrażał na pierwszym spotkaniu i był chamem. Widzisz jestes psychologiem i to wszystko tłumaczy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ronin 2012-12-05 11:00
Grzesiek fajnie, że podajesz definicje naukowe i ja też się z nimi zgadzam, jest jedno ale. To, że my tak twierdzimy, nie zabija potocznego znaczenia manipulacji, jako kierowania kimś bez jego wiedzy, posługiwanie się nim w celu osiągnięcia określonych własnych celów, obecnie wyrazy bliskoznaczne do manipulacji, to krętactwo i oszustwo i wiele osób z tym definiuje owe słowo. Czyli w relacji gdzie nadawca wygrywa, a odbiorca przegrywa. Oczywiście uważam, przerabiając książki nt. wywierania wpływu i perswazji, że Grzesiek ma racje, ale po co od razu próby ataku na osobę która się nie zgadza? Zostaw innym pole do dyskusji. W sprzedaży nauczyłem się jednego. Najlepszy klient, to ten który ma zastrzeżenia i można mu wytłumaczyć swoje racje, a tak. Paulina dostaje trochę pocisk i cięgi za jeden komentarz pod artykułem trenera relacji interpersonalny ch. Śmieszne to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Grzegorz Cieślik 2012-12-05 20:44
Witaj. Paulina nie dostała pocisku za komentarz.Pauli na krytykowała czyjś punkt widzenia i dostała odpowiedź. Odpowiedź dla Pauliny jest niewygodna bo ciężka do zbicia. Każda kobieta, która mówiła, że nie spotkała się nigdy z facetem, który ją "manipolował" zareagowała własnie tak jak Paulina. Ja rozmawiając z partnerem danej kobiety dowiadywałem się, że stosował rózne zabiegi by ją zdobyć. Dla jednych jest to manipulacja no bo prawda jest niewygodna - w rzeczywistości jest to zwykła komunikacja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ronin 2012-12-05 21:30
"Witaj. Paulina nie dostała pocisku za komentarz.Pauli na krytykowała czyjś punkt widzenia i dostała odpowiedź."
Jestem ciekaw, czy Paulina jeszcze zajrzy na waszą stronę po takiej odpowiedzi i czy przyjdzie jako hostessa, na szkolenie. Można to robić w przyjaznej atmosferze, nie ściagając osoby które, po konwersacji z Tobą atakują oponenta w dyskusji. Nie jest tajemnicą, że w Polsce kobiety są negatywnie nastawione do szkół uwodzenia tudzież podrywania. Nawet jeśli się myli po co obnażać tę osobę, a nie napisać po prostu tematu nt. Twojego podejścia do manipulacji?
2.Bycie chamem i niemiłym dla kobiety też je przyciąga. Wielokrotnie napewno zauważyłeś, że czasem im bardziej m jest niemiły dla kobiety, tym bardziej ona za nim się ugania. Tak działa teoria kłębka z MM. O to przecież chodzi w negowaniu, czy też pozornej dyskwalkwikacji .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Grzegorz Cieślik 2012-12-06 18:48
Masz rację co do podejścia kobiet do takich szkół. Nie masz racji co do mojego podejścia do Pauliny. Nie miałem zamiaru orażać nikogo. Miałem zamiar dać do myślenia. Jeżeli ktoś nie potrafi przyjmować konstruktywnej krytyki - dużo traci..ja podałem przykłady i konteksty w których to co pisała Paulina jest iluzją.Nie ukrywam, że trochę prowokacji w tym jest - prowokacji a nie obrażania kogoś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ronin 2012-12-05 11:11
Grzesiek.
"Manipulujesz każdego dnia!!! I o tym Paulina zapomniała."
Po to mamy bogactwo językowe i nasz język się rozwija, żeby dokładnie nazwać każde zjawisko. Obecnie manipulacja potocznie jest kojarzona z wywarciem wpływu na drugą osobę po to by osiągnąć swój cel. Obecnie ma to negatywny wydźwięk i dobrze o tym wiesz.
"Manipuluje każdy człowiek. Robi to po to aby przeżyć (przetrwać)."
Wrzuciłeś słowo które może to oznaczać, do wora. To jest strasznie niedokładne.
"Zakładam Paulino, że byłaś kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej do szkoły lub pracy"-Jakby tak analizować to to, że kupując obiad w barze mlecznym, to też manipuluje, sobą, kelnerką i ludźmi dookoła. Koleżanką z pracy też chcąc wywrzeć na niej pozytywne wrażenie. Reasumując ten part. Masz rację, ale nie do końca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Grzegorz Cieślik 2012-12-05 20:46
""Manipulujesz każdego dnia!!! I o tym Paulina zapomniała."
Po to mamy bogactwo językowe i nasz język się rozwija, żeby dokładnie nazwać każde zjawisko. Obecnie manipulacja potocznie jest kojarzona z wywarciem wpływu na drugą osobę po to by osiągnąć swój cel." - przeciez o tym jest mój artykuł :) a cel masz we wszystkim co robisz czyli manipulujesz cały czas Ty, Paulina, ja...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ronin 2012-12-05 21:35
"przeciez o tym jest mój artykuł :) a cel masz we wszystkim co robisz czyli manipulujesz cały czas Ty, Paulina, ja..."
Cel z ugraniem dla Siebie czegoś. W uwodzeniu chodzi o to, żeby zastosować tzw. sieczkę manipulacji. NLP, hipnoze, trans, perswazje, wywarcie wpływu. Po to, aby sztucznie zbudować w jej umyśle stanu, że ona Ciebie pożąda i chcę się z Tobą przespać. Mam cel, w tym co robie, ale nie ma w tym celu oszukania kogoś, czy krętactwa, naciągnięcia, czyli słów związanych na stałe w mowie potocznej z manipulacją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ronin 2012-12-05 11:17
"To już wiemy. Więc tekst na podryw lub działanie dążące do wywołania jakiejś reakcji jest częścią naszego życia. Czy chcesz mi Paulino powiedzieć, że nie komunikujesz się z innymi ludźmi? "
O boshe, to czytałem i słuchałem na płytach ekspert perswazji. Czy nie jest tak, że człowiek mówiąc publicznie o dobrze manipulacji, jest jak człowiek po NLP, używający kotwic, preedykatów, przeramowania, afirmacji i innych technik?
"Droga Paulino, na każdym kroku stykamy się z wypaczaniem ocen, wykorzystywanie m czyjejś słabości, graniem na uczuciach, fałszowaniem rzeczywistości… więc zniekształcanie czyjejś wypowiedzi jest co najmniej nierozsądne. Paulino – Twój komentarz to zwykła manipulacja…poz drawiam :)"
-Komentarz Pauliny w potocznym rozumieniu jest wyrażeniem swojego zdania, Twój próbą udowodnienia swojej racji. Więc manipulacja jest po Twojej stronie. Żyjesz wśród ludzi i musisz się dostosować do norm społecznych(pot ocznie).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ronin 2012-12-05 11:29
Medard szacunek, też studiowałem ten kierunek.
"Dlaczego na stronach tego typu staracie się udowodnić, że tylko Wasz scenariusz musi się sprawdzać?"
Dokładnie, tym bardziej, że nawet Jankowi zdarza się usłyszeć słowo NIE!
"Jeżeli dziewczyna tak napisała, jest wielce prawdopodobne, iż właśnie w ten sposób by postąpiła."
-Widzisz, to jak postępujemy zależy od emocji, jak to było? Dziecko podejmuje decyzje na zasadzie emocji, Dorosły akceptuje, Rodzic racjonalizuje! Analiza transakcyjna. "Czyli dzwonie do kobiety w lato o 5 rano, żeby się szybko ubierała, za 20 minut u niej jestem, mam coś ekstra", zabieram ją i jedziemy nad jeziorko, kompać się nago! Dorosły uznałby, że jest to niepoważne zachowanie, ale pod namową dziecka(emocji) ulega, po seksie akceptuje, 2 dni po zdarzeniu twierdzi, ze przeżyła coś fajnego, co nie zdarzyło jej się z żadnym innym facetem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ronin 2012-12-05 11:36
Medard.
"Innymi słowy: my faceci między sobą się różnimy, natomiast kobiety rzekomo w swoich preferencjach i konstrukcji psychicznej są do siebie z gruntu rzeczy podobne."
To ciekawe, bo ja zawsze uważałem, że kobiety różnią się głównie pod względem wyglądu, mężczyźni są do Siebie podobni.
Mężczyźni mają różnorakie zainteresowania , kobiety podobne. Teraz pod wpływem dynamiki społecznej różnice się zatarły. Wszyscy jesteśmy od Siebie inni.
"Tymczasem one różnią się między sobą tak znacznie, jak my. Mają różne preferencje co do typu podobających im się mężczyzn, nie na każdą działają te same rzeczy, itd."- Święta prawda! Jedna kobieta uważa, że jesteś beznadziejny, Druga uważa, że jesteś zajebisty. Skąd ja to znam?
"Jako psycholog czytam czasami tego typu rzeczy z przerażeniem wręcz, gdyż prowadzą do bardzo szkodliwych uproszczeń, itd."
O to chodzi. Cieszę się, że ktoś ze strony naukowej jest w stanie wyjaśnić to o czym piszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Paulina 2012-12-11 20:49
Jestem zaskoczona, że z jak wielkim odzewem spotkała się moja opinia. Artykuł nie jest dla mnie niewygodny. Co więcej nie jest dla mnie nawet trudny do zbicia. Pokazuje tylko jak desperacko bronicie swojego punktu widzenia. Odważnie wymieniając mnie cały czas z imienia. Co chciałeś Grzesiu przez to osiągnąć? Ma mi się zrobić głupio? Chcesz mnie ośmieszyć? Pokazać, że jestem manipulatorką? Przypominam, że nie uczycie ludzi jak zdobyć pracę tylko jak podrywać kobiety. Jak pokazał autor w dość nieciekawy sposób. Odniosłam się do prowadzenia panny przez park koło znajomego "bydła" by ona się wystraszyła i zobaczyła jaki z faceta jest bohater. Pięknie. Czytałam różne artykuły tutaj, jedne lepsze, drugie gorsze. Tutaj Grzegorz sugeruje, że nie ściągamy maski nigdy i, że ja jej nigdy nie ściągam. A może wśród znajomych jestem zupełnie szczera? I nie zakładam maski na podryw? Po co mi osoba, która nie zna mnie prawdziwej tylko zna moją "pozę"? Usta maluję, bo lubię. Obcasy też noszę, bo lubię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Grzegorz Cieślik 2012-12-12 15:41
1 )
Pokazuje tylko jak desperacko bronicie swojego punktu widzenia. Odważnie wymieniając mnie cały czas z imienia. Co chciałeś Grzesiu przez to osiągnąć? Ma mi się zrobić głupio? - masz na imię Paulina. Tak się podpisałaś. Ma być Ci głupio z powodu Twojego Imienia? Nie rozumiem.

Przypominam, że nie uczycie ludzi jak zdobyć pracę tylko jak podrywać kobiety. - mylisz się. Jak mam z tym polemizować byś nie myślała, że Cię atakuję?

Odniosłam się do prowadzenia panny przez park koło znajomego "bydła" by ona się wystraszyła i zobaczyła jaki z faceta jest bohater. - pokazałem "mechanizm" dokładnie jaki Ty stosujesz w życiu. Tylko tyle. :) Teraz Twoje Ego wypiera to - no bo masz wpojone przekonanie " jak ktoś udaje zachowanie - to jest źle odbierane przez otoczenie. "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Grzegorz Cieślik 2012-12-12 15:42
2)
Tutaj Grzegorz sugeruje, że nie ściągamy maski nigdy - ja nie sugeruję. Ja stwierdzam fakt. Dla Ciebie nie będzie to zrozumiałe ( I BEZ OBRAZY - NIE O TO MI CHODZI ) ale zapytaj kogokolwiek kto zajmuje się wizerunkiem - to Ci wyjaśni. Masz kilka jak nie kilkanaście wizerunków i każdym posługujesz się w odpowiedniej sytuacji. Jakoś nie zaprzeczyłaś temu, że udajesz na rozmowie o pracę kogoś kim nie jestes. :) Bo to robisz :) I pewnie na "randce" z facetem pierwszy raz - zachowujesz się tak jak z koleżanką którą znasz 20 lat?? hehehe Paulino o Ty kłamczuszku. :)

Usta maluję, bo lubię. Obcasy też noszę, bo lubię. - hehe...to potraktuję jako żart :)

Pozdrawiam Paulino - użyłaś mojego imienia w komentarzu...te raz nie wiem czy mam się poczuć głupio ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Paulina 2012-12-12 18:09
1) Używałeś wciąż mojego imienia by mi pokazywać jak bardzo się mylę Grzegorzu. Przeprowadzasz atak bezpośredni by wszyscy wiedzieli po co się bronisz.
2) Nie spotykam się z ludźmi, przy których nie czuję się swobodna. Jeżeli przy kimś muszę udawać to jaki sens ma spotykanie się? Rozumiem, że nie przyjmujesz tego do wiadomości, że są ludzie, który nie grają bez przerwy.
3) Ja nikogo nie straszę by wyjść na bohaterkę. Ani nikogo nie udaję.
4) Na Assesment Center trudno cały czas udawać kogoś kim się nie jest. Trzeba by być na prawdę wytrawnym aktorem.
Mam nadzieję, że nie każdy trener u Was jest taki jak Ty Grzegorzu i nie każdy szerzy głupie stereotypy. Tak maluję usta i noszę obcasy, bo lubię. Nazywają mnie kłamcą pokazujesz swoje ograniczenie. Bolesne, że uczycie tego innych ludzi. Manipulacje masz dobrze opanowaną, lepiej niż ja. Co nie zmienia faktu, że dalej ją widzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Grzegorz Cieślik 2012-12-12 18:44
1) Twoja iluzja.
2) Paulino -lub Ty nie przyjmujesz do wiadomości że zawsze nakładasz "maskę" - czyli tzw. wizerunek. Tak jak teraz.
3) nie napisałem nigdzie że straszysz.znów iluzja :)
4) mylisz pojęcia "udawanie" i "wizerunek" - to nie ma nic wspólnego ze sobą.
5) Każdy się rózni - tak jak kobiety nie są wszystkie takie jak Ty - Fenks Good :)
6) Ego walczy - nie nazwałem Cie kłamcą - zniekształcenie i usuniecie jest typowe dla osoby, która zaczyna rozwój osobisty - ale nauczysz się.Powoli.
7) Widzisz to co chcesz - a szkodzisz tylko sobie :) Każdy wybiera to co bezpieczne. A nie to co sensowne. Nadal nie odnioslaś się do wizerunku jaki tworzysz na rozmowie :) no bo niby jak :) pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Paulina 2012-12-12 18:23
Co więcej pokazujesz ciemną stronę Waszej szkoły. Nie uważasz, że zamiast udowadniać jaką to ja jestem manipulatorką powinieneś udowodnić, że się mylę, a wasze podrywy nie są manipulacją? Że kobiety nie mają się czego obawiać? Uważasz, że to zrobiłeś jest profesjonalne? Mogłeś przecież wdać się ze mną w polemikę mailowo, skoro już muszą być podawane. Mogłeś mi przekazać jakieś materiały by pokazać, że uczycie wydobywania z ludzi tego wartościowe, a nie manipulowania innymi.
"Droga Paulino, na każdym kroku stykamy się z wypaczaniem ocen, wykorzystywanie m czyjejś słabości, graniem na uczuciach, fałszowaniem rzeczywistości" --> Tego uczycie? Jak wykorzystać słabość kobiet by je "uwodzić"? Jak im zagrać na uczuciach? Będę dalej zaglądać na waszą stronę by wiedzieć na co uważać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Grzegorz Cieślik 2012-12-12 18:53
1) Co więcej pokazujesz ciemną stronę Waszej szkoły. - hmm rozumiem że jestes master trenerem nlp i pochodnych ?? hehe..ciekawy masz sposób prezentacji: przychodzisz do szkoły i poprawiasz "nauczycieli".. :) chyba że masz wyższy poziom rozwoju niż "nauczyciel". Ciekawe czy w podstawówce tez tak robiłaś - dobra taki żart :)
2) brawo - na to czekałem - "Nie uważasz, że zamiast udowadniać jaką to ja jestem manipulatorką powinieneś udowodnić, że się mylę, a wasze podrywy nie są manipulacją? " - zapraszam " za darmo" dla Ciebie :) tylko raczej nie przyjmiesz zaproszenia..bo Ego - ucierpi :)
3) hehe nie ma Twojego maila - ale wymyślasz hehe ...nie będę prosił administratora o dane ludzi którzy tu piszą - raczysz żartować :)
4)"Tego uczycie? Jak wykorzystać słabość kobiet by je "uwodzić"? Jak im zagrać na uczuciach?" - nie, to tylko w Twojej głowie. Rzeczywistośc jest inna. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Paulina 2012-12-12 20:30
Mój błąd. Sądziłam, że skoro maile są obowiązkowe to gdzieś są przechowywane i dostępne. Nie każdy jest web masterem. Ależ oczywiście, że bym przyszła na Twoje zaproszenie zobaczyć co tam robicie. Nie widzę czemu by moje ego miało ucierpieć przez to?
Jak to siedzi tylko w mojej głowie skoro o tym napisałeś i w poprzednim artykule też było o wpływie na emocje. A widzisz NLP to nie są czyste zagrywki, a fajnie by było gdyby ludzie byli szczerzy i nie używali nlp, kotwic i innych zagrywek poniżej pasa, typu "udawaj, że cię to obchodzi". Nie nazwałeś mnie kłamcą? Nazwałeś mnie kłamczuszkiem, to coś innego? Kłamczuszek jest mały, a kłamca duży? I nie myl ewentualnego speszenia nową osobą z maską. Speszenie jest prawdziwe, emocja jest prawdziwa. Maska jest sztuczna. Na podstawie kilku zdań określasz mój "wizerunek"? Trochę mało by człowieka ocenić, nie sądzisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Robert Niroń 2012-12-13 10:41
Pani Paulino, śledzę pani wpisy i muszę przyznać tutaj rację autorowi artykułu. Ma pani straszne schematy w których żyje i one nie pozwalają pani zrozumieć. U mnie też tak było ale doszło do mnie kiedy zagłębiłem się w temat rozwoju.Pozbyłe m się przekonań które mi wpojono, dokładnie tak jak opisał to autor artykułu.Miałem nie swoje myśli, nie swoje poglądy i opinie na różne tematy. Widać to dokładnie u Pani. Akurat zajmuję się wizerunkiem i tak naprawdę każde Pani zachowanie jest uzależnione od sytuacji i kontekstu. Nigdy nie jest pani sobą bo składamy się z różnych osobowości. Pokazuje to dokładnie Pan Tymochowicz. Myli się pani ale zajmując się rozwojem można do tego dojść. Panie Grzegorzu dobre artykuły świetna wiedza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Grzegorz Cieślik 2012-12-13 18:31
Witaj.Nie chodzę i nie pytam o maile do osób piszących, więc nie mam maila nikogo.. więc zapraszam Cię na szkolenie ale to będzie po nowym roku.
"NLP to nie są czyste zagrywki, a fajnie by było gdyby ludzie byli szczerzy" - jesteś masterem NLP? bo i ja i trenerzy a nawet twórcy NLP twierdzą że to narzędzia do zmiany - by z ludzi płynęła szczerość i prawda.Czyli wiesz lepiej od twórców co stworzyli :) Genialne..... Rozumiem że jak Twój chłopak podejdzie do Ciebie i powie " Ty mój kochany kłamczuszku " to z nim zerwiesz po nazwał Cię kłamcą?? :) Jesteś niesamowita :)Nie nazwał Cię kłamcą. Taka dobra rada: jak powie Ci że zupa jest za słona, to nie znaczy że "nie potrafisz gotować":) Nie określam Twojego wizerunku - Ty to robisz. Ja twierdzę że go masz. A Ty zaprzeczasz. Tyle. napisz do mnie.Zgadamy się co do szkolenia:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin