Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

StresStres to słowo klucz, które w dzisiejszych czasach bardzo często towarzyszy naszemu życiu. Z jednej strony naukowcy twierdzą, że jego nadmiar może mieć bardzo negatywne skutki na nasze zdrowie i w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do naszej śmierci, a z drugiej część z nich wskazuje na pozytywne jego odmiany. Czy stres jest w takim razie naszym wrogiem czy przyjacielem? Zapraszamy do lektury!
 

STRES - twój wróg czy przyjaciel ?

Stres 

 
W telewizji mówi się głośno o tym, że "ofiarami" stresu padają ludzie w każdym wieku, ale czy stres należy traktować jako zagrożenie?  A może jest to bardzo dobry i cenny nauczyciel w naszym życiu, który jest po to, żeby nam wskazać gdzie mamy przystopować, a gdzie pracować dalej. 
 

1. Spirala życia 

 

Stres
 

 

Życie toczy się bez przerwy w różnym rytmie, raz jesteśmy weseli, raz smutni,  spirala emocji nie ma końca, tak samo jak nie ma nigdy identycznych dwóch takich samych dni. Ciało również przechodzi pewne procesy biochemiczne oraz fizyczne, które niosą różne napięcia i odprężania.  Problem pojawia się wtedy, kiedy jeden z tych dwóch stanów staje się dominujący. We wszystkim musi być równowaga, ciało nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.  Jeśli napięcia zaczynają przeważać, równowaga w naszym organizmie zostaje zaburzona. Zaczynamy odczuwać skutki stresu w naszym życiu. Gdy nasze życie jest zbyt aktywne, zdarza się coś, co zmusza nas do przystopowania np. choroba. 

To "wydarzenie"  staje się dla nas pukaniem w drzwi, które ma nas zmusić albo do pracy nad sobą albo do przemyślenia kierunku w którym zmierzamy - czy oby na pewno obraliśmy dobry kurs. Z kolei jeśli odczuwamy zbyt dużo marazmu w swoim życiu, czasem zdarza się coś, co nas wybudza i burzy wcześniejszy spokój.
 

2. Życie w stresie

Stres
 
Poziom hormonu zwanego adrenaliną, może znacząco wzrosnąć w ciągu dnia nawet podczas wykonywania rutynowych czynności takich jak zakupy, mycie czy też jazda autem (wystarczy że ktoś zajedzie nam drogę). W ciągu jednego dnia możemy doświadczyć wyzwolenia reakcji stresowej nawet kilkanaście razy. Receptą na wewnętrzne napięcia  i wysoki poziom adrenaliny są ćwiczenia fizyczne i stosowanie różnych technik relaksacyjnych. Jeśli człowiek nie będzie świadomie rozładowywał napięć, w pewnym momencie dojdzie do przeciążenia całego układu nerwowego. W konsekwencji doprowadzi to do poważniejszych powikłań - to tak jak by pokonując samochodem trasę tysiąca kilometrów  jechać cały czas na pierwszym biegu, normalne, że w pewnym momencie samochód odmówi posłuszeństwa. Ciało zawsze daje nam sygnały, tylko my jesteśmy na nie głusi. 
 

3. Pozytywny stres

Stres
 
Pewna dawka stresu jest niezbędna do rozwoju człowieka, bez niej moglibyśmy nie ruszyć się z miejsca. Każdy przeżywał w swoim życiu momenty ekscytacji, delikatnego podniecenia połączonego z niepewnością. „Eustres” to jest nazwa wykorzystywana przez naukowców do opisania tego pozytywnego stresu, który działa na nas krzepiąco. Ten pozytywne stres, który powoduje wzrost adrenaliny, mobilizuje nas do działania, dodaje skrzydeł, wprowadza w stan euforii i ekscytacji.  Przykładami wyzwolenia takiego pozytywnego stresu mogą być np. założenie własnego biznesu, początek nowego związku, praca nad wielkim projektem. Stresująca sytuacja może być wykorzystana jako trampolina do zmiany swojego obecnego życia i położenia.
 

4. Jak radzić sobie ze stresem 

Stres
 
Najprostszym sposobem jest zwykły odpoczynek, nie rób całkowicie nic, leż, śpij, odpoczywaj. Drugim sposobem jest myślenie pozytywne - bądź świadom swoich myśli i wypowiadanych słów, gdyż mają one potężny wpływ na to jak się czujesz w danym momencie. Trzecim sposobem  jest aktywność fizyczna i zdrowe odżywanie - ciało wpływa na umysł, a umysł na ciało, zachowując zdrowe ciało umysł nie pozostanie dłużny i również jego kondycja się poprawi. Czwartym sposobem jest pozbycie sie nałogów, które zabierają energię życiową, może jest to spędzanie dużej ilości godzin przed Facebookiem, albo oglądanie TV przez większość wolnego czasu… Nałogi i nawyki stanowią o naszym charakterze. Piątym sposobem jest akceptacja tego czego nie da się zaakceptować, nie ma sensu iść pod nurt życia, należy iść z nurtem, walka jest niepotrzebna i z góry nastawiona na przegraną, kropla nie może zawładnąć oceanem. Na końcu dwie najważniejsze rzeczy-  zadbaj o dobry i zdrowy sen oraz kontakt z naturą i przyrodą. 
 
Podsumowując, stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, lekceważąc go może nas wpędzić w przepaść, biorąc go pod uwagę, ucząc się od niego może stać się trampoliną w naszym rozwoju. Wszystko zależy od stopnia naszej świadomości siebie i naszego życia. Korzystaj ze stresu w mądry sposób, wykorzystuj techniki na jego rozładowywanie.
 
 
Autor: Mateusz Marcinkowski
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Relacje damsko-męskie krok po kroku. Jak poderwać kobietę?

Wszystkiego, co dotyczy kontaktów z kobietami możesz się nauczyć. Przez lata doświadczeń i studiowania najlepszych materiałów z zakresu psychologii, socjologii, uwodzenia, pua, pickup, podrywu, seksualności, relacji damsko-męskich.

Udało nam się stworzyć doskonały system komunikacji z kobietami. Jako pierwsi w kraju wydaliśmy szkolenie DVD na 10 płytach, pierwszą tak obszerną Księgę związków, podrywu i seksu. Jesteśmy jedyną szkołą uwodzenia, która uczy jak podrywać, jak zdobyć kobietę, jak poderwać dziewczynę, jak osiągnąć pewność siebie, jak poderwać koleżankę, jak pieścić kobietę, jak znaleźć sobie dziewczynę, jak zagadać na ulicy, jak poderwać dziewczynę w szkole, jak poderwać kobietę na ulicy, jak uwodzieć, jak pozbyć się strachu przed podejściem, jak nauczyć się uwodzenia, jak zdobyć pewność siebie, jak zdobyć pewność siebie zgodnie z etyką.

Zastanawiasz się jak poderwać nieznajomą kobietę? U nas znajdziesz najlepsze teksty na podryw, techniki uwodzenia, skuteczne metody uwodzenia, rozmaite kursy uwodzenia, materiały o podrywaniu, materiały o uwodzeniu, forum o uwodzeniu, książki o uwodzeniu. Na naszej stronie znajdziesz również przykłady podejścia do kobiet, techniki podrywu. Mamy materiały o tym - jak zdobyć pewność siebie, jak być pewnym siebie w każdej sytuacji, jak pocałować kobietę, jak pieścić kobietę, jak pieścić łechtaczkę kobiety, jak pieścić piersi, jak dotykać kobietę, jak przytulić kobietę, jak doprowadzić do seksu, jak zachowywać się w łóżku.

Jak uwieść kobietę?

Szkoła uwodzenia Perfect Dating prowadzi kursy uwodzenia bez manipulacji, NLP czy innych technik, które mogą kogoś skrzywdzić. My uczymy Cię - jak stworzyć silny charakter, jak zdobyć kobietę, jak podejść do kobiety, jak zainteresować sobą kobietę. Podstawą jest przede wszystkim Twoja osobowość, pewność siebie, silny charakter. Do tego dołóż sobie odpowiednią wiedzę na temat kobiet.... i sukces masz gwarantowany.

Czy uwodzenie jest trudne? Jak nauczyć się uwodzenia?

Na stronie znajdziesz opinie naszych kursantów uwodzenia, opinie o szkole Perfect Dating, którzy w 21 dni zmienili całkowicie swoje życie... Mają oni same pozytywne opinie na temat kursów i materiałów Pefect Dating, gdyż na każde nasze szkolenie, czy kurs DVD dajemy 110% procent gwarancji! Nauczysz się tutaj jak poderwać koleżankę, jak zdobyć numer do dziewczyny, jak napisać ciekawe smsy, jak napisać wiadomość do dziewczyny, jak podrywać na portalach randkowych, jak zadzwonić do dziewczyny, co powiedzieć na pierwszej randce? Jak zaprosić dziewcznę na randkę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak myślą kobiety, czego potrzebują kobiety, co podoba się kobietom, na co lecą kobiety, co lubią kobiety - to właśnie tutaj jest miejsce, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Polityka prywatności i regulamin